Pomysły na otworzenie lub rozszerzenie biznesu florystycznego.

Jest wiele kreatywnych sposobów na otworzenie kwiaciarni. Spójrz na te pomysły florystów, które są łatwe, szybkie i nie wymagają dużego nakładu pieniężnego. Może to być początek biznesu z kwiatami lub po prostu kontynuacja rozwoju firmy. Ważne żeby każdy pomysł był przemyślany zwłaszcza jeśli decydujesz się ten standardowy sposób czyli kwiaciarnie w lokalu.

Kwiatowy biznes na kołach

Biznes na kołach pierwsze co kojarzony jest z food truckami. Istnieje również wiele innych firm, które postanowiły pojawić się w nietypowym wydaniu. Istnieją mobilne lodziarnie, myjnie, zakłady kosmetyczne, busy medyczne, w których oddawana jest mi.in. krew czy dokonuje się różnego rodzaju badań. W Stanach popularne są także butiki, a nawet bankomaty i salony fryzjerskie. Do mobilnych biznesów dołączyła także branża florystyczna. Kwiatowa ciężarówka jest doskonałym pomysłem na rozszerzenie swojego biznesu i wyróżnienie się pośród konkurencji. Dodatkowo pozwala dotrzeć do klienta i w każdy punk bez problemu z całym potrzebnym wyposażeniem. W Polsce FlowerTrucki można spotkać m.in. w Krakowie.

Kwiaciarnia w kiosku

Rozpoczęcie działalności z kwiatami i umiejscowienie jej w kiosku to świetny pomysł na ominięcie wysokich kosztów. Kioski z kwiatami przyciągają ogromne tłumy ludzi i zadziwiają. Możesz wykorzystać ten pomysł to otworzenia pierwszego lub kolejnego punku, który będzie należał do Ciebie, generował mniejsze koszty i z pewnością budził zainteresowanie przechodniów.

Kwiaciarnia na rowerze

Zwyczaj sprzedawania kwiatów na rowerze kojarzony jest głównie z Chin. Uwielbiam te niestandardowe rozwiązania. Jak często widzicie rower obładowany kwiatami i bukietami gotowymi do sprzedaży? Uważam, że jest to doskonały pomysł napędzający Twój biznes. Dzięki temu zyskasz rzesze nowych klientów i zyskasz popularność. Być może to będzie Twój sposób na rozpoczęcie działalności z kwiaciarnią? Biznes florystyczny na rowerze? Jeśli szukasz niekonwencjonalnego rozwiązania, które będzie jednocześnie świetną reklamą i wizytówką w jednym, to może być pomysł dla Ciebie. Wyróżnij się!

Źródło : Jayne’s Flowers, astecoindustria.com, popupcity.net, Flora Flower Cart

One Reply to “Pomysły na otworzenie lub rozszerzenie biznesu florystycznego.”

  1. Moim zdaniem jeśli mamy pomysł i rękę do kwiatów to nic nie stoi na przeszkodzie byśmy otworzyli biznes w tej branży. Ja sama mam kwiaciarnię, a ojciec prowadzi ogrodnictwo. Obydwoje od zawsze w tym siedzimy. Oprócz zadbanych roślin z naszych szkółek i najlepszych targów ogrodniczych zaopatrujemy się też w nawozy, które polecamy naszym klientom bo nasze rośliny od lat są wspomagane poprzez środki tej firmy. Pielęgnacja jest ważna. Zawsze instruuję klientów jak dbać o rośliny w domu.

Dodaj komentarz