Kwiaty w ramce

Kwiaty w ramce

Wnieś trochę koloru do swojego życia dzięki temu prostemu instruktażowi, który pokazuje, jak umieścić kwiaty za szkłem.Ramka może być już lekko podniszczona, stara, drewniana, plastikowa, każda sprawdzi się tak samo dobrze, ponieważ klej na gorąco potrafi przykleić się do każdej z tych powierzchni.Często przez cały rok zbiera się ładne kwiaty i suszy je w książkach lub na sznurkach. Z czasem zapomina się o nich i odnajduje przypadkiem. Za każdym razem pojawia się wówczas pytanie: co z nimi zrobić? Wyrzucić, odłożyć, wsypać do miski jako ozdobę? To jedne z możliwości, lecz nie najciekawsze. Znacznie lepszym pomysłem jest wykorzystanie suszonych kwiatów do wykonania ramki na zdjęcia.Możesz również ususzyć ulubione kwiaty w szybki i łatwy sposób . Przekonaj się jakie to łatwe i ciesz się efektem .

Kwiaty w ramce

Potrzebne:

– świeże kwiaty
– rama szklana
– papierowe ręczniki
– książki (lub coś ciężkiego do prasowania kwiatów)
– klej lub taśmę dwustronną
– nożyczki

Kwiaty w ramce

Kwiaty w ramce

1. Ok, gotowa nacisnąć trochę kwiatów ?! To bardzo proste. Aby rozpocząć, musisz wyciąć dowolne kwiaty, które chcesz wysuszyć. Wybraliśmy kilka różnych kolorów. Wytnij łodygi jak najkrócej i usuń liście. Chcemy, aby kwiat był tak cienki i łatwy do przygniecenia, jak to możliwe.

Kwiaty w ramce

Kwiaty w ramce

2. Dodaj więcej kwiatów w razie potrzeby! Chcieliśmy wypełnić dwie ramki kwiatami, więc mieliśmy pewność, że mają szeroki wybór kwiatów .

Kwiaty w ramce

Kwiaty w ramce

3. Po wycinaniu kwiatów, połóż je na papierowym ręczniku do „prasowania”. Upewnij się, że żaden z kwiatów nie dotyka się nawzajem.

Kwiaty w ramce

4. Okryj kwiaty innym papierowym ręcznikiem (lub złóż jedną na pół) tak, aby były całkowicie zakryte ręcznikiem papierowym.

Kwiaty w ramce

5. Umieść kwiaty między stronami ciężkiej książki. (Niektóre soki mogą wyciekać na strony, więc upewnij się, że nie używasz żadnej pamiątki rodzinnej.) Jeśli nie masz jednej dużej książki,ułóż małe tomy na sobie. Niech kwiaty będą suszone przez co najmniej tydzień.

Kwiaty w ramce

6. Kiedy tydzień się skończy, sprawdź kwiaty. Jeśli cała wilgoć zniknęła, to znak, że możemy przystąpić do dalszej pracy.

Kwiaty w ramce

7. Delikatnie wyjmij je z ręcznika papierowego i zdecyduj, jak zamierzasz umieścić je w szklanej ramce. Aby utrzymać je w miejscu, użyj kleju, aby przymocować je do szkła,tak  są one mniej skłonne do przesuwania się.

 

Kwiaty w ramce

Kwiaty w ramce

8. Po przyklejeniu kwiatów, dodaj drugi kawałek szkła i wsuń do ramki.

Kwiaty w ramce

Kwiaty w ramce

9.Postaw swoje kwiaty w oknie lub powieś na ścianie i ciesz się!

 

5 Replies to “Kwiaty w ramce”

 1. Piekne. Mam pytanie skad jest ramka bo nigdzie nie moge kupic takiej ani szklanej sa tylko atrapy :/

  1. Magda Rachwalska says: Odpowiedz

   Myślę, że bez problemu można ją dostać chociażby w IKEA. Pozdrawiam : )

   1. No właśnie ja też mam problem z ramką. Bo przecież zwykła ramka na zdjęcia nie ma 2 szybek. A takie specjalne do ekspozycji znalazłam tylko na alliexpres ale czy przyjdą w całości ? :/

 2. Witam 🙂 Jakiego kleju używała Pani do przyklejenia kwiatów?

  1. Magda Rachwalska says: Odpowiedz

   Witam, najprościej będzie jak użyje Pani taśmy klejącej (dwustronnej). Pozdrawiam:)

Dodaj komentarz