Sztuczny storczyk – elegancka dekoracja każdego salonu piękności i gabinetu

Sztuczny storczyk

Twój gabinet powinien urzekać nie tylko profesjonalnymi usługami, doskonałą obsługą klienta i atrakcyjną ofertą, ale także… przepięknym wnętrzem! Przekraczając próg gabinetu kosmetycznego Klienci chcą czuć się błogo i spokojnie. Dla wielu to moment relaksu, bycia samemu z sobą i wynagradzania siebie. Warto więc, podczas aranżowania wnętrz, skupić się na kolorach, zapachu i detalach, dekorując salę i recepcję… storczykami! Obok żywych, trudnych do utrzymania roślin, idealnie także sprawdzą się okazy sztuczne, które są nie tylko piękne, ale także – zupełnie bezproblemowe.

Słów parę o storczyku

Storczyk – roślina z grupy okrytozalążkowych, posiadająca ponad 26 tysięcy(!) bylin w 880 rodzajach, co oznacza, że może być ich nawet 40 tysięcy gatunków. Tak duża rozpiętość i tak szeroki wybór sprawia, że kwiaty traktuje się niemalże kolekcjonersko. Miłośnicy storczyków tworzą więc pokaźną hodowlę, która nierzadko jest powodem do dumy… i wielu wyzwań.

Storczyki uchodzą bowiem za jedne z piękniejszych, ale także trudniejszych kwiatów w pielęgnacji i uprawie. Sprzedawane – zwykle w pojemnikach lub jako kwiaty cięte – wymagają doskonałej temperatury, słońca, odpowiedniej wilgotności podłoża. Pomimo tak wielu trudności i zmiennych – rynek storczyków osiąga wartość ponad 140 milionów dolarów. Te najpiękniejsze – hodowane w Holandii od lat 80-tych XX wieku – sprzedawano za szaloną kwotę 143milionów euro.

Sztuczne storczyki

Oczywiście nie każdego stać na prawdziwe (i tak drogie!) okazy. Dlatego też miłośnicy tych cudownych kwiatów, często w obawie przed usychaniem, poszukując alternatyw w postaci… sztucznych storczyków.

Piękne wykonanie, dbałość o detale i doskonała produkcja sprawiają, że okazy sztuczne są niemalże identyczne, co prawdziwe. Dodatkowo pięknie prezentują się w każdym wnętrzu – również w gabinetach i salonach kosmetycznych, które często bazują na eleganckim, minimalistycznym i subtelnym designie. Białe storczyki sprawdzą się w salach zabiegowych, stylizowanych w nurcie skandynawskim. Różowe lub lawendowe są ukłonem w kierunku stylu glamour, a ciemno-fuksjowe lub bakłażanowe w stronę vintage.

Dlaczego warto mieć sztuczny storczyk w swoim gabinecie?

Sztuczny storczyk w doniczkach to idealna alternatywa dla żywych okazów, które zarezerwowane są dla doświadczonych i zaawansowanych ogrodników i hodowców. Wśród ich największych zalet, warto wymienić fakt, iż sztuczny storczyk:

  • Może znaleźć się w dowolnym miejscu w salonie – zarówno na zaciemnionej komodzie, na oświetlonym parapecie, jak i na recepcji czy obok narzędzi do wykonywania zabiegów,
  • Nie musisz martwić się o właściwą pielęgnację czy optymalne warunki środowiskowe – storczyk będzie wyglądał zjawiskowo każdego dnia, bez względu na to, gdzie go postawisz. Co więcej – jego pielęgnacja sprowadza się do przemywania liści i płatków mokrą ściereczką, która w ten sposób ściąga osadzający się kurz,
  • Brak alergii – żywe kwiaty często są źródłem alergii oddechowych, które atakują nie tylko pracowników, ale także Twoich klientów,
  • Duży wybór kolorów, form, wielkości – wybierasz więc je z myślą o aranżacjach i designie, a nie ze względu na cenę czy sposób pielęgnacji,
  • Niska cena – sztuczne storczyki są nieporównywalnie tańsze od kwiatów żywych, dzięki czemu możesz w swoim salonie posiadać… więcej niż jeden okaz!

Dodaj komentarz