Kosiarka spalinowa a koszenie trawy pod drzewami – na co zwrócić uwagę?

Kosiarka spalinowa a koszenie trawy pod drzewami

Koszenie trawy jest regularnym obowiązkiem posiadaczy ogrodów i właścicieli dużych terenów zielonych. Aby utrzymać estetyczny wygląd zielonych obszarów, a zarazem zadbać o prawidłowy wzrost trawnika regularne, prawidłowe koszenie jest niezbędne w konkretnych odstępach czasu oraz z użyciem właściwych sprzętów. Przy koszeniu trudno dostępnych, niewielkich przestrzeni nie zaleca się stosowania tradycyjnych kosiarek, lepiej wybrać kosę spalinową, która dotrze do każdego zakamarka.

Dlaczego pod drzewami warto kosić kosą spalinową?

Tradycyjna kosiarka spalinowa sprawdza się przy koszeniu trawy na rozległych przestrzeniach. Wygodna w użyciu, posiadająca dużą moc oraz wydajna kosiarka to jednak nie jedyne urządzenie, które sprawdzi się w ogrodzie. Wiesz, że jej użycie w niektórych miejscach może okazać się bardzo uciążliwe lub wręcz niemożliwe. Dlaczego? Przestrzenie, takie jak niewielkie obszary pomiędzy drzewami nie są możliwe do wykoszenia zwykłą kosiarką. W tych miejscach zdecydowanie sprawdzi się kosa spalinowa, dzięki której łatwo i bezpiecznie dotrzesz do każdego zakamarka. Kosa spalinowa jest łatwa w obsłudze, wygodna w przenoszeniu i bezpieczna. Przyda się tam, gdzie w przestrzeni ogrodu rośnie kilka drzew, są skalniaki, oczka wodne oraz inne dekoracje, wpływające na przerwanie ciągłości trawnika. 

Jak często kosić trawę pod drzewami?

Pod drzewami tworzy się cień, dzięki któremu trawa jest mniej narażona na wpływ promieni słonecznych. Rośnie zatem zdrowo, jednak wolniej od tempa wzrostu trawnika, rosnącego w pełnym słońcu. W nawiązaniu do tego faktu warto zauważyć, że kosa spalinowa NAC może być używana w tych miejscach dwukrotnie rzadziej. Co to oznacza w praktyce? Pod drzewami możesz użyć kosy co dwa koszenia trawnika. Polska marka NAC oferuje wysokiej jakości, wydajne kosy spalinowe jednak i w tych urządzeniach należy regularnie wymieniać elementy. Dla sprawnego działania konieczne jest regularne wymienienie takich elementów jak głowica do kosy spalinowej. Jeśli wszystkie części będą w dobrym stanie urządzenie podziała długo, niezawodnie i przede wszystkim zapewni najwyższą jakość pracy. Dzięki niemu trawa będzie równo przycięta i odrośnie w formie równomiernej darni, nawet w trudno dostępnych przestrzeniach pod drzewami. 

Kosa spalinowa – czy sprawdzi się w sadzie?

Kosa spalinowa jest ergonomicznym urządzeniem, dzięki któremu łatwo i bezpiecznie można kosić pod drzewami. W przypadku sadów sprawdzi się szczególnie. Dzięki temu sposobowi koszenia trawy łatwiej niż używając kosiarki tradycyjnej, zauważysz opadnięte na ziemię owoce. W ten sposób unikniesz usterek urządzenia oraz zachowasz bezpieczeństwo podczas koszenia trawy pomiędzy drzewami owocowymi. Wysokiej jakości kosa spalinowa jest wygodna w obsłudze i umożliwia łatwe zakładanie i zdejmowanie paska, na którym się znajduje. Dzięki temu przerwa w koszeniu, związana z zebraniem leżących owoców nie będzie kłopotliwa, a prace można wykonać bardzo szybko. Kosa spalinowa do sadu to dobry wybór nawet wtedy, gdy przestrzeń pomiędzy drzewami jest spora. Urządzenie sprawdzi się tam, gdzie w zakamarkach kosiarka nie ma zastosowania. Wybierz urządzenie znanej marki i dobierz właściwą moc, wtedy Twój sad skosisz szybko i efektywnie.

Dodaj komentarz