Nadaj swoim kwiatom koloru

nadaj kolor swoim kwaiatom

Zobacz jak łatwo możesz zmienić kolor kwiatów: )

Wiele kwiaciarni sprzedaje kolorowe goździki, ale myślę, że bardziej fajnie robić własne! I można nauczyć się trochę o roślinach w tym procesie. Najlepiej, aby kwiaty można było robić tylko w dowolnym kolorze. Zacznij od białych goździków . Jeśli chcesz tylko zademonstrować, jak rośliny transportują wodę i obserwują przemieszczanie się kolorów przez liście, możesz także wykonać ten eksperyment, używając selera.) Będziesz także potrzebować:

Barwnik spożywczy
Małe filiżanki
Wodę

Zdecyduj, jakie kolory chcesz, a następnie dodaj kolor do szklanki. Musisz dodać wystarczającą ilość barwników , aby uzyskać silny kolor w wodzie, tylko kilka kropli zabarwienia nie przyniesie większego efektu.

nadaj kolor swoim kwaiatom

Wytnij ostatni centymetr j goździka i umieść łodygę w kolorowej wodzie. Teraz poczekaj. W następnym dniu zobaczysz oznaki zabarwienia pojawiające się w płatkach, a nawet w liściach. Nasze eksperymenty wykazały, że kolor pojawia się za kilka godzin, innym razem trwa dzień lub dwa.

Mulit-kolor ? Próbowaliśmy rozdzielić łodygę maszynką do golenia (tylko dla dorosłych, w tej części proszę), a następnie umieściliśmy każdy trzon w innym kolorze wody. Kwiat stał się wielobarwny … całkiem fajnie. Zastanawiam się, czy będzie to działać z trzema kolorami. Jeśli spróbujesz tego, daj nam znać.

nadaj kolor swoim kwaiatom

Więc jak to działa?
To jest nauka TRANSPIRACJI. Zasadniczo oznacza to, że roślina pobiera wodę przez jej łodygę. Woda jest wtedy odparowywana z liści i kwiatów przez otwory . W miarę odparowywania wody tworzy się ciśnienie, które powoduje zwiększenie ilości wody do instalacji. Jak szybko roślina się pojawia, zależy od temperatury, wilgotności, a nawet od wiatru. Możesz zrobić eksperyment, który sprawdzi szybkość transpiracji kwiatów, umieszczając zestaw kolorystyczny w różnych miejscach (słoneczny i ciemny, wietrzny, suchy i wilgotny) i zobacz, który kwiat zrobi się najbardziej kolorowy – więcej koloru = więcej transpiracji.

nadaj kolor swoim kwaiatom

Nawiasem mówiąc, większość sklepów z kwiatami nie koloruje ich kwiatów w ten sposób. Istnieje wiele różnych gatunków kwiatów, które są zdolne do produkcji szerokiej gamy kolorów . Ale nadal myślimy, że to jest więcej zabawy. Jeśli spróbujesz tego z dziećmi , daj nam znać, jak poszło. Dobrej zabawy : )

Dodaj komentarz