Jak wykorzystywać prasowane kwiaty – prosty przewodnik

zastosowanie kwiatów prasowanych

Jak wykorzystywać prasowane kwiaty – prosty przewodnik

Nie martw się – praca z prasowanymi kwiatami może być o wiele prostsza i przyjemniejsza niż myślisz!

Jednym z najczęściej zadawanych pytań jest : „Jak przykleić moje prasowane kwiaty? Jestem nowy w tym i obawiam się je zniszczyć!” Tak, prasowane kwiaty są delikatne i wymagają ostrożnego traktowania, ale z odpowiednią techniką wkrótce odkryjesz, jak łatwo jest używać prasowanych kwiatów na zdjęciach, kartach, zaproszeniach i wszędzie gdzie sobie wyobrażasz.

Aby pomóc Ci rozpocząć, przedstawiamy krótki  przewodnik . Wielu naszych czytelników nie jest pełnoprawnymi twórcami czy artystami, więc nie spodziewamy się, że masz pełny pokój kosztownych dostaw i sprzętu. Naszym celem jest opisanie prostej metody, która wykorzystuje tylko dostępne materiały i  eksploatacyjne, które można znaleźć w domu lub w dowolnym lokalnym sklepie z rękodziełem.

Więc zacznijmy!

Potrzebne materiały

Wykałaczki
Penseta
Kleje do drewna
Płytkie naczynie lub pojemnik na klej
Papier / karta / zaproszenie / etc, które chcesz dołączyć do kwiatów (w tym artykule zakładamy, że kwiaty będą dołączone do zwykłego papieru, ponieważ jest to bardzo powszechne)
I oczywiście, twoje prasowane kwiaty!

zastosowanie kwiatów prasowanych

zastosowanie kwiatów prasowanych

Krok 2

Niewielką ilość kleju wlać do płytkiego naczynia lub pojemnika, aby zapewnić łatwy dostęp.

zastosowanie kwiatów prasowanych

 

Krok 3

W tym kroku zaczniesz przyklejać kwiaty, zaczynając od kwiatów na dolnej warstwie układu. Zamocz jeden koniec do kleju i użyj wykałaczki do nakładania niewielkiej ilości kleju po jednej stronie prasowanego kwiatu. Bardzo ważne jest, aby używać jak najmniej kleju. Wystarczy umieścić małe „kropki” kleju na różnych częściach kwiatu. Staraj się równomiernie dystrybuować klej, aby upewnić się, że jest dobrze trzymany i zapobiegnie późniejszym luzowaniu płatków lub fragmentów. Użyj pensetki podczas smarowania kwiatów.

zastosowanie kwiatów prasowanych

zastosowanie kwiatów prasowanych

Bezzwłocznie kontynuuj krok 4 tak, żeby klej nie wysechł przedwcześnie.

Krok 4

Obróć kwiat tak, aby klej był skierowany do dołu i ostrożnie umieść kwiat na papierze. Unikaj poruszania się  kwiatu, gdy jest już umieszczony.

zastosowanie kwiatów prasowanych

zastosowanie kwiatów prasowanych

Krok 5

Nałożyć niewielką ilość ucisku na prasowany kwiat i przytrzymać przez kilka sekund. Następnie wróć do kroku 3 i powtórz procedurę, dopóki wszystkie kwiaty nie zostaną przyklejone.

zastosowanie kwiatów prasowanych

Uwaga: gdy wszystkie kwiaty są klejone, pamiętaj, aby dać czas na całkowite wyschnięcie kleju (może to potrwać kilka minut lub kilka godzin, w zależności od ilości i rodzaju stosowanego kleju).

I to wszystko! Wcale nie jest to takie trudne, prawda? Jeśli jest to Twoja pierwsza praca, warto najpierw ćwiczyć z prostymi wzorami, po prostu poczuć to. Kiedy czujesz się komfortowo przy tej procedurze, możesz eksperymentować z różnymi rodzajami papieru, kwiatów i metod klejenia. Zanim się zorientujesz, będziesz ekspertem w pracy z kwiatami!

zastosowanie kwiatów prasowanych

One Reply to “Jak wykorzystywać prasowane kwiaty – prosty przewodnik”

  1. Witam,
    będę ozdabiała album na zdjęcia – jak przyklejone suszone kwiaty się zabezpiecza, by sie np. nie kruszyły podczas uzywania albumu? Czy sie nic nie robi? 🙂
    Dziękuję, pozdrawiam

Dodaj komentarz