Nowość na rynku: ekologiczne taśmy pogrzebowe

Taśmy pogrzebowe ekologiczne? To możliwe? Próbowali, szukali, aż w końcu im się udało – polska firma Dorado rozpoczęła pod koniec 2020 roku produkcję pierwszych w Polsce i Europie taśm pogrzebowych w pełni ekologicznych.

Szarfy pogrzebowe, taśmy pogrzebowe, czy też wstążki pogrzebowe – pod tymi pojęcia kryją się plastikowe produkty używane w kwiaciarniach od lat 90. ubiegłego wieku.

Wszyscy znamy te produkty, widujemy je na wieńcach, na cmentarzach, w kwiaciarniach – wynika to z prostego powodu. Są one wytrzymałe, wodoodporne (w granicach rozsądku) oraz dobrze się układają.

Taśmy pogrzebowe włoskie, polskie, do wypisania, z napisem

Taśmy pogrzebowe dzielimy na tzw. włoskie oraz polskie, a także te z nadrukiem oraz te do wypisania. Włoskie wstążki charakteryzują się złotym paskiem na zewnętrznych krawędziach materiału i najczęściej występują z gotowym nadrukiem np. „OSTATNIE POŻEGNANIE”. Polskie to też produkty z napisem (lub bez), jednak pozbawione złotego paska.

Taśmy, które mają wolne miejsce do wypisania tekstu są używane w szczególności, gdy Klientowi zależy na indywidualnej dedykacji. Taką specjalną dedykację nanosi się najczęściej czarnym markerem (chociaż występują też inne warianty).

Warto dodać, że wiele dobrze wyposażonych kwiaciarni posiada na swoim stanie specjalistyczne maszyny do wypisywania, które ułatwiają pracę. Urządzenia te są skalibrowane do działania z najpopularniejszymi produktami szarf, czyli tych produkcji firm Belatex czy Plastiflora.

Polskie, ekologiczne – chronione prawem

Producent zarejestrował ten unikalny produkt w Urzędzie Patentowym RP, z myślą o ekspansji i promocji w Polsce oraz w dalszym etapie w Europie. Sprawdziliśmy, czy rzeczywiście nigdzie nie ma takiego produktu – nie ma. Polski producent wstrzelił się w tak popularny na starym kontynencie temat ekologii, bo opracował produkt w swojej działce wyjątkowy. Żaden z czołowych producentów w Europie nie ma podobnego asortymentu.

Czy wstążki ekologiczne muszą być drogie?

Ekologia ekologią. Co jednak z ceną? Jak wiemy, większość produktów ekologicznych jest niestety o wiele droższa od sztucznych zamienników. Przykładem są choćby linie „Eco” takich potentatów jak Oasis czy polska Victoria. Florety, garnety i inny asortyment jest droższy w wariancie ekologicznym czasami nawet aż o 50%. Polski klient szuka jednak oszczędności, szczególnie w trudnych czasach niesprzyjającej koniunktury.

I właśnie tutaj Dorado zaskakuje najmocniej. Okazuje się, że produkty ekologiczne mogą być wycenione tak samo jak produkty z polipropylenu. To znakomita wiadomość dla wszystkich entuzjastów ekologii i florystyki w ogóle.

Kompozycje z szarfami ekologicznymi

Zastanawiacie się, jak wyglądają w praktyce kompozycje? Otrzymaliśmy już parę zdjęć od florystów. Poniżej zdjęcia:

Kompozycja z taśmą ekologiczną do wypisu
Kompozycja z taśmą ekologiczną do wypisu
Kompozycja z taśmą ekologiczną do wypisu
Kompozycja z taśmą ekologiczną do wypisu
Kompozycja z taśmą ekologiczną do wypisu

Dodaj komentarz