Zieleń ogarniająca Twoje wesele

Zielona dekoracja wesela

Zielona dekoracja wesela

Organizując ślub i wesele coraz częściej stawiamy na prostotę i elegancję, dlatego ten niebanalny zielony trend coraz bardziej podbija serca przyszłych małżonków.

Wesela w przeważających zielonych kolorach, naturalnych dekoracjach są od pewnego czasu topowym motywem. Przeważające barwy zieleni o których wspominam, to tak naprawdę pojawiające się w głównej mierze zielone rośliny, jedynie z dozą nieznacznie występującej bieli, złota bądź pudrowego różu. To właśnie te kolory najlepiej komponują się z zielonymi gałązkami, drzewkami i liśćmi. Ślubna aranżacja stołu na wesele nie musi być koniecznie utrzymana w bieli. Jeśli jesteście fanami mocniejszych kolorów warto uwzględnić je przy planowaniu ślubu. Doskonale sprawdzą się one przy dekoracji stołu.

Tradycyjne wesela, z białymi obrusami, kolorowymi kwiatuszkami, tiulem w stylu księżniczki z bajki nie są zdecydowanie dla Ciebie? Jesteś leśną nimfą, która kocha naturę, zieleń i jej prawdziwe dzikie uroki? Daj się ponieść tej naturalnej dziczy. Wesela wykorzystujące zieleń są bardzo piękne, naturalne, swobodne i przede wszystkim stonowane. Po za tym zieleń jest dla naszego przysłowiowego portfela bardziej łaskawa, przynajmniej w porównaniu z kwiatami. Chcąc uzyskać dekoracje o charakterze egzotycznym zdecydujmy się na rozłożyste, ciemnozielone liście aralii, liście paproci, bukszpan, bluszcz pospolity, wierzba i brzoza, mech, monstera, trawy. Tego rodzaju zielone dekoracje odnajdą się także w dekoracja rustykalnych i boho.

Ten niebanalny zielony trend coraz bardziej podbija serca przyszłych Młodych. Jeżeli chcecie postawić na bardziej niekonwencjonalny wystrój sali, postawcie na ilość. Pokaźna ilość zielonych dekoracji na stole, przy nim, i nad nim, wprowadzi do sali niesamowity naturalny klimat, który można wręcz porównać do dzikiego, może nawet egzotycznego. Zielona dekoracja wesela z pewnością nie kojarzy się z tradycyjnym weselem i wprowadzi w zachwyt wszystkich obecnych.

Paproć na weselu

Te rośliny kojarzą się z legendą, która głosi, że jeżeli znajdziesz jej liście ona zapewni Ci bogactwo i dostatek. Na świecie występuje ponad 10 000 gatunków tej rośliny. Myślę, że wystarczająco dużo abyś mogła wybrać którąś z nich dla siebie. Liście paproci związane w pęki, przymocowane do krzeseł, zwisające z sufitu, umieszczone w szklanych bądź białych naczyniach (wazonach) lub umieszczone na stołach w formie girlandy czy bieżnika wyglądają oszałamiająco.

 

Monstera w dekoracji weselnej

Monstera to roślina, której główną ozdobą są duże postrzępione liście. W związku z tym, że liście monstery osiągają bardzo duże rozmiary, można je wykorzystać na bardzo wiele sposobów. Podobnie jak w przypadku każdej z zielonych ozdób, umieszczamy je wszędzie tam, gdzie chcemy żeby wypełniła swoim urokiem przestrzeń. Mniejsze liście doskonale komponują się na stole pod nakryciami gości. Najlepiej na białym tle.

 

Zielona dekoracja wesela Zielona dekoracja wesela Zielona dekoracja wesela

Zielona dekoracja wesela

Mech na weselu

Wykorzystanie mchu  sprawi, ze klimat twojego wesela nabierze leśnego, niepowtarzalnego charakteru.  Możesz zdecydować się na mocny akcent zastępując zwyczajny obrus lub bieżnik mchem. Jeżeli nie chcesz aby mech ogarnął całą salę, świetnym rozwiązaniem będzie dodanie go jako akcentu do innych dekoracji np. świeczników, lampek, stroików, szklanych naczyń itp. Bardzo ciekawym pomysłem jest wykorzystanie mchu zamiast poduszki pod obrączki.

 

Zielona dekoracja wesela Zielona dekoracja wesela Zielona dekoracja wesela Zielona dekoracja wesela Zielona dekoracja wesela Zielona dekoracja wesela Zielona dekoracja wesela Zielona dekoracja wesela Zielona dekoracja wesela

Trawy

Przyroda obdarzyła nas wieloma pięknymi trawami rożnego rodzaju: ogrodową, łąkową, ozdobną, niską, wysoką. Trawy można bez problemu dostać przez cały rok. Wiosną trawy pięknie prezentują się z białymi i innymi jasnymi kwiatami. W okresie jesiennym natomiast można wybrać trawę pampasową, która przepięknie kwitnie na różowo lub biało.

 

Zielona dekoracja wesela Zielona dekoracja wesela

 

To jedynie garstka przykładów z zielenią, którą można wykorzystać na swoim weselu. Tak naprawdę cokolwiek wpadnie Ci do głowy a jest zielone i ma liście, może zostać wykorzystane jako ozdoba sali czy kościoła.

Źródło zdjęć : Pinterest

 

2 Replies to “Zieleń ogarniająca Twoje wesele”

  1. Bardzo ciekawe, super wygląda, pozdrawiam i życzę miłego dnia

    1. Dziękuję, również pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz