Układanie kwiatów – porady i pomysły

Układanie kwiatów - porady i pomysły

Jak układać kwiaty?

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś ułożyć kwiaty w wazonie, szerokim naczyniu lub misce, to wiesz, że kwiaty po prostu opadają na bok, przez co trudno stworzyć coś, co wygląda w połowie przyzwoicie. Ciężko zapanować zwłaszcza nad ciężkimi i dużymi kwiatami. Niskie naczynie czy wazon z pewnością nie sprawdzą się w tym przypadku. Na szczęście istnieję na to kilka fajnych rozwiązań. Jak układać kwiaty w wazonie aby pozostały w pożądany przez nas układzie? Jak układać kwiaty w wazonie aby wyglądały ładnie? 🙂

Jest bardzo dużo sposobów i technik układania kwiatów w naczyniach, tak aby zachować ich dobry układ i dodatkowo zadbać o wizualne efekty. Przygotowałam także kilka prostych sposób na wykonanie ładnych i prostych aranżacji dekoracyjnych. Przyjrzyjmy się bliżej kilku z nich 🙂

 

Prostym sposobem na układnie kwiatów w naczyniach jest użycie taśmy.  Jeśli użyjesz florystycznej lub dowolnej taśmy, którą masz pod ręką, taśma będzie wspierać kwiaty i da lepszą kontrolę nad układem. Wystarczy upewnić się, że obrzeże w Twojej misce lub wazonie jest suche a pojemnik jest wypełniony wodą przed montażem siatki. Tworzenie takiej siatki nie wiąże się z niczym trudnym i zajmuje zaledwie chwile. Pocięte kawałki tamy przyklejamy na obrzeżach naczynia tak aby powstała kratka o dowolnej wielkości.  Jedyny minusem tej metody jest  trudniejsze zmienianie wody.

Układanie kwiatów

Kwiatowa gąbka na ratunek

Gąbka florystyczna jest jednym z najczęściej stosowanych artykułów florystycznych. Dzięki gąbce florystycznej mokrej z łatwością ułożysz kwiaty w pożądany kształt i w dowolnym naczyniu a także przedłużysz ich świeżość. Z łatwością dopasujesz jej kształt do każdego naczynia. Możesz zmienić jej kształt za pomocą noża, ponieważ jest wykonana z kruchego materiału. Przed przycięciem gąbki, zamocz ją w wodzie (połóż w naczyniu wypełnionym wodą i pozwól swobodnie opadać aż cała przesiąknie wodą).

Zakrywanie łodyg

Użyj dużych płaskich liści, i owiń nimi wazon od środka aby ukryć łodygi. Jest to przydatne, jeśli używasz kwiatów ciętych a chcesz ukryć łodygi, lub po prostu chcesz mieć piękny i niepowtarzalny wygląd. Ten pomysł okaże się także zbawienny jeśli postawisz na gąbkę florystyczną w przezroczystym naczyniu. Zakryją wszystko co niechciane.

Kwiaty pływające na wodzie

Jak zrobić oryginalną dekoracje z kwiatów ? Pływające kwiaty to świetny sposób, aby stworzyć ozdobę na specjalne okazje lub po prostu postawić coś innego na stole w jadalni. Większość kwiatów unosi się całkiem dobrze na wodzie, aż zaczną powoli tonąć. Dla trwalszego efektu, użyj foli bąbelkowej, zrób małe talerzyki dla kwiatów! Dzięki temu zyskasz pewność, że kwiaty nie pójdą na dno 🙂

Układanie kwiatów - porady i pomysły

Zamiast tradycyjnego wazonu z kwiatami, wybierz jeden duży kwiat lub grupę kwiatów, aby pokazać wnętrze wazonu cylindra lub szkła. Użyj kamieni aby przytrzymać kwiat w pozycji pionowej i dolej im wody. Dla dodatkowych efektów możesz zdecydować się na delikatny akcent ze sznurkiem lub rafią. Myślę, że to wygląda bardzo stylowo i niepowtarzalnie!

Układanie kwiatów - porady i pomysły

Wazon do kwiatów

Bądź kreatywny i nie bój się użyć dziwnych pojemników jako wazonu. Wszystko, co będzie w stanie trzymać w sobie wodę z pewnością może się sprawdzić i zrobi dobrą robotę! Wystarczy przejrzeć szafki, strychy, piwnice a znajdziesz różnorodne wazony, które już dawno nie były w użyci lub coś co może służyć za wazon i dzięki temu stworzysz niekonwencjonalną dekoracje.

Układanie kwiatów - porady i pomysły

Podwójny wazon

Podwójny wazon jest jednym z moich ulubionych sposobów, aby dodać trochę fantazji  w wazonie i wzbudzić podziw w moich gościach! Jest to bardzo prosty sposób na wykonanie czegoś szałowego. Mały wazon wewnątrz większego wazonu. Możesz wypełnić zewnętrzną część wazonu tym czym chcesz a mogą to być np: cytryny, limonki, pomarańcze, duże liście, żołędzie, gałązki, kamienie lub sezonowe produkty. Najlepiej będą układały się większe kwiaty, ponieważ mają tendencję do pokrycia krawędzi zewnętrznych wazonu. Należy wybierać też kwiaty, które nie potrzebują częstej zmiany wody lub po prostu mieć świadomość, że gdy zmienisz wodę Twój wazon będzie potrzebował ponownego montażu. Bardzo dobrze wygląda dekoracja wykonana na ten sam wzór jednak „na sucho”. Zamiast wody wypełnij szklane naczynia np. światełkami.

Układanie kwiatów - porady i pomysły Układanie kwiatów - porady i pomysłyUkładanie kwiatów - porady i pomysły

 

2 Replies to “Układanie kwiatów – porady i pomysły”

  1. Media o nas – Kwiaciarnia Szczecin Anna Kubiak says: Odpowiedz

    […] wiązanki kwiatów Szczecin […]

  2. Super blog.Fajnie ze tak dzielisz sie swoją wieszą i pomysłami.

Dodaj komentarz