Pomysł na wiszące kwiaty bez donicy

Pomysł na wiszące kwiaty bez donicy

Krok 1: Usunięcie rośliny z doniczki i przycinanie korzeni.

Bądź delikatny, gdy usuwasz nadmiar gleby i korzeni z rośliny. Po pomyślnym uwolnieniu korzeni z większości gleby, zanurz je szybko w wodzie o temperaturze pokojowej. W tym samym czasie należy umieścić wyznaczona ilość mchu tureckiego w wodzie.

 

Krok 2: owiń korzenie mchem

Upewnij się, że masz wystarczająco dużo do otaczania korzeni roślin. Wyciśnijy, aby usunąć nadmiar wody i owiń ją wokół korzeni zabezpieczających bawełnianą nicią.

Etap 3: Zrób lepką mieszankę

Zalecamy mieszankę zawierającą 4 szklanki gleby doniczkowej, 1 torebkę herbaty, i 1 kubek wody. Chociaż wiadomo, że osiągnięto właściwą konsystencję, gdy gleba jest jak glina i łatwo się przykleja.

Krok 4: Użyj mieszaniny gleby do formowania kulki wokół korzeni.

Użyj mieszaniny gleby, aby utworzyć piłkę wystarczająco dużą, aby otoczyć  korzenie.

Krok 5: Przykryj piłkę mchem.

Mech owiń wokół  gleby i przymocuj sznurkiem. Upewnij się, że sznurek jest dobrze zabezpieczony, ponieważ roślina będzie wisiała.

Krok 6: Zamontuj więcej sznurka i utwórz pętlę, z której będzie zwisała roślina.

Kontynuuj owijanie sznurka wokół mchu i zrób węzeł, gdy uznasz, że jest wystarczająco zabezpieczony, stabilny i utrzyma się wisząc na sznurku.

Krok 7: Wybierz miejsce i powieś.

Przy odpowiedniej pielęgnacji  powinien dobrze prosperować wszędzie. Teraz, gdy stworzyłeś swój własny, wiszący ogród dobrze go pielęgnuj i ciesz się tym wspaniałym widokiem przez długi czas.

One Reply to “Pomysł na wiszące kwiaty bez donicy”

  1. Cudowna inspiracja 🙂 Jestem pod wrażeniem. Skorzystam z tego pomysłu w aranżacji sali weselnej. Z pewnością będzie wyglądać to niesamowicie.

Dodaj komentarz