Pomysł na wiszące kwiaty bez donicy

Pomysł na wiszące kwiaty bez donicy

Krok 1: Usunięcie rośliny z doniczki i przycinanie korzeni.

Bądź delikatny, gdy usuwasz nadmiar gleby i korzeni z rośliny. Po pomyślnym uwolnieniu korzeni z większości gleby, zanurz je szybko w wodzie o temperaturze pokojowej. W tym samym czasie należy umieścić wyznaczona ilość mchu tureckiego w wodzie.

 

Krok 2: owiń korzenie mchem

Upewnij się, że masz wystarczająco dużo do otaczania korzeni roślin. Wyciśnijy, aby usunąć nadmiar wody i owiń ją wokół korzeni zabezpieczających bawełnianą nicią.

Etap 3: Zrób lepką mieszankę

Zalecamy mieszankę zawierającą 4 szklanki gleby doniczkowej, 1 torebkę herbaty, i 1 kubek wody. Chociaż wiadomo, że osiągnięto właściwą konsystencję, gdy gleba jest jak glina i łatwo się przykleja.

Krok 4: Użyj mieszaniny gleby do formowania kulki wokół korzeni.

Użyj mieszaniny gleby, aby utworzyć piłkę wystarczająco dużą, aby otoczyć  korzenie.

Krok 5: Przykryj piłkę mchem.

Mech owiń wokół  gleby i przymocuj sznurkiem. Upewnij się, że sznurek jest dobrze zabezpieczony, ponieważ roślina będzie wisiała.

Krok 6: Zamontuj więcej sznurka i utwórz pętlę, z której będzie zwisała roślina.

Kontynuuj owijanie sznurka wokół mchu i zrób węzeł, gdy uznasz, że jest wystarczająco zabezpieczony, stabilny i utrzyma się wisząc na sznurku.

Krok 7: Wybierz miejsce i powieś.

Przy odpowiedniej pielęgnacji  powinien dobrze prosperować wszędzie. Teraz, gdy stworzyłeś swój własny, wiszący ogród dobrze go pielęgnuj i ciesz się tym wspaniałym widokiem przez długi czas.

10 Replies to “Pomysł na wiszące kwiaty bez donicy”

 1. Cudowna inspiracja 🙂 Jestem pod wrażeniem. Skorzystam z tego pomysłu w aranżacji sali weselnej. Z pewnością będzie wyglądać to niesamowicie.

  1. Co to za roślina na zdjęciu?

 2. mam pytanie, a jak podlewac? trzeba za kazdym razem zdejmowac i podlewac w wannie ?

  1. Magda Rachwalska says: Odpowiedz

   Nie ma potrzeby zdejmowania jej za każdym razem, kiedy jest czas na nawadnianie. Najlepiej zwilżyć ją za pomocą spryskiwacza.

   1. Dziekuje za odpowiedz. Moglaby mi Pani jeszcze podpowiedziec, jakie kwiaty beda do tego najlepsze ? Jestem totalnym laikiem

    1. Magda Rachwalska says: Odpowiedz

     Proponuję paprotkę, ponieważ samą spróbowałam ten kwiat i sprawdził się bardo dobrze. Lubi zraszanie wodą, nie wymaga częstego przesadzania i idealnie wygląda kiedy zwisa. Grubosz Hobbit powinien sprawdzić się równie dobrze (podlewamy dopiero kiedy ziemia jest całkowicie sucha) i wygląda ciekawie: )

     1. super, dziekuje Pani bardzo!

     2. Magda Rachwalska says:

      Proszę bardzo. W razie potrzeby zapraszam do kontaktu.

 3. Jaki lajf, taki stajl #2/2018 - zawodowy sukces, skreślone plany, wiosenna chciejlista - dr Lifestyle says: Odpowiedz

  […] wiszące ogrody Babilonu na 35 metrach kwadratowych mogłyby wisieć właśnie tak! Zamierzam przetestować patent z […]

  1. Magda Rachwalska says: Odpowiedz

   Bardzo fajny efekt plus fajne zajęcie. Powodzenia w tworzeniu. Chętnie zobaczymy jak się udało : )

Dodaj komentarz