Halloween -pomysły na wystrój, dekoracje , przekąski i makijaż

Halloween -pomysły na wystrój, dekoracje , przekąski i makijaż

Początki Halloween datują się na starożytny celtycki festiwal Samhain . Celts, który żył 2000 lat temu w rejonie Irlandii, Wielkiej Brytanii i północnej Francji, obchodził swój nowy rok 1 listopada. Ten dzień oznaczał koniec lata i zbiorów i początek ciemnej, zimnej zimy , porę roku, która często wiązała się z ludzką śmiercią. W nocy 31 października obchodzili Samhain, wierzyli, że duchy zmarłych powróciły na ziemię. Oprócz kłopotów i szkodliwych upraw Celts pomyślał, że obecność innych duchów ułatwi Druidom lub kapłanom celtyckim przewidywania dotyczące przyszłości. Dla ludzi całkowicie zależnych od niestabilnego świata naturalnego, te proroctwa były ważnym źródłem komfortu i kierunku podczas długiej, ciemnej zimy.

Aby upamiętnić to zdarzenie Druidzi zbudowali ogromne święte ogniska, w których ludzie zebrali się, aby spalać rośliny i zwierzęta jako ofiary . Podczas uroczystości Celtowie nosili kostiumy, zazwyczaj składające się z głów zwierzęcych i skórki. Gdy uroczystość się kończyła, rozpalali ich ogromne ogniska, które wygasły wcześniej tego wieczoru, z świętego ogniska, aby pomóc im w nadchodzącej zimy.

Halloween jest obchodzone każdego roku .W mniejszym stopniu przyjęło się również w Polsce. Przygotowaliśmy dla was kilka ciekawych pomysłów na dekoracje w ten dzień.To świetny czas na przeniesienie się w inny wymiar.

Czaszki z Kwiatami

Przekąski

Najbardziej mroczne wystroje

Makijaże

2 Replies to “Halloween -pomysły na wystrój, dekoracje , przekąski i makijaż”

  1. Jeju… Dziękuję ci za ten post strasznie! Będę robić imprezę Halloweenową i te zdjęcia bardzo mi pomogły. Dziekuje i pozdrawiam!

  2. Pomysły genialne – a ja szukam inspiracji na doniczki

Dodaj komentarz