Jak owinąć bukiet w papier?

Jak owinąć bukiet w papier?

Owijanie bukietów w papier

Zastanawiasz się jak owinąć bukiet w papier? Nawet jeśli znasz kilka sprawdzonych technik zawijania ich, zawsze warto odświeżyć swoje sprawdzone sposoby i sięgnąć po coś nowego. Może okazać się, że zobaczysz coś, co Cię zaskoczy i będziesz wykorzystywać to dumnie  w swojej pracowni:).

 

Owijanie bukietów w papier i inne materiały dekoracyjne ma swoje zastosowanie praktyczne, a także oczywiście wizualne. Bukiety owijane są przez wszystkich florystów za pomocą papieru, flizeliny, juty i wiele innych. Dają niezwykły efekt całej kompozycji. Bardzo ważny jest dobór papieru czy innego materiału dekoracyjnego do bukietu. Jednak najistotniejsze jest to, w jaki sposób zapakujemy kwiaty, aby bukiet w opakowaniu wyglądał estetycznie. Składanie papierów w bukietach może mieć czasem znacznie bardziej istotną rolę jak same kwiaty. Często widzi się kompozycje z kilku prostych kwiatów, owiniętych artystycznie w materiał lub papier. W tym przypadku główną rolę odgrywa sposób owinięcia i doboru papieru do bukietu.

Zacznijmy od kilku naprawdę szybkich i łatwych sposobów na to jak owinąć  bukiet w papier.

Z pewnością nie raz przeszukiwaliście intranet w celu zainspirowania się bądź zdobycia wiedzy w tym przypadku na temat składania papierów. Znacie też ten ból, kiedy chcecie owinąć jakoś inaczej swoją pracę, ale papier nie nabiera absolutnie pożądanej przez Was formy i na końcu zgniatacie nerwowo kawałki w kulkę i wyrzucacie? Na szczęście w internecie istnieje multum niesamowitych ludzi, którzy dzielą się swoimi umiejętnościami, a my możemy z nich korzystać.

Podejrzewam, że większość z Was korzysta właśnie z tych technik. To takie najlepsze i najprostsze przykłady na szybkie owinięcie bukietu. Jednak może nie wszystkie stosujecie albo znacie. Jak dużo z nich sami wykorzystujecie w pracach?

Ta technika owijania bukietów w papier jest jedną z moich ulubionych. Wykonanie tego pięknego „opakowania” dla kwiatów polega na złączeniu kilku papierów pod odpowiednim kątem oraz zagięciu w kilku miejscach na końcu związując sznurkiem. Możesz dodać trochę abstrakcji poprzez mieszankę kolorów papierów lub postawić na stonowaną kolorystykę jak w przypadku 2 filmiku i wybrać dwa dowolne kolory. Proste prawda? Zobaczcie sami: )

Jak modnie owinąć bukiet?

Po przeszukaniu niezliczonej ilości stron, przejrzeniu 1 000 zdjęć, mogę śmiało powiedzieć, że ten sposób owijania bukietów jest na chwilę obecną najmodniejszym, a zarazem wg. mnie najładniejszym. Duża ilość warstwicowego się papieru w jednolitych lub różnorodnych barwach tworzy ciekawą i elegancką całość.

 

Dodaj komentarz