Wieńce adwentowe i bożonarodzeniowe

Wieniec adwentowy: zielone gałązki to symbol życia wiecznego a 4 świece adwentowe symbolizują 4 niedziele Adwentu. Wieńce adwentowe i bożonarodzeniowe symbolizujące zbliżające się święta Bożego narodzenia. Każda zapalona świece przybliża nas o kolejny tydzień do rodzinnych spotkań i uroczystego świętowania. Jego przygotowanie, wbrew temu, co może się wydawać, jest bardzo proste, głównie ze względu na szerokie możliwości. Winiec ma przede wszystkim symbolizować nadchodzące święto, a główną role odgrywają kolejno zapalane świece. Zatem wieniec możemy wziąć w cudzysłów i skupić się na świecach. Możemy je umieścić w tradycyjnym okręgu lub dostosować symboliczną ozdobę do swoich potrzeb i lekko ją zmodyfikować. Każdy z pewnością znajdzie tu coś idealnego dla siebie. 🙂

Wieniec adwentowy w klimacie jesieni

Symboliczne 4 świece odpalane każdego tygodnia mogą być przygotowane w dowolny sposób, zatem jeśli masz ochotę zatrzymać odrobinę dłużej klimat jesiennego ciepła, to będzie pomysł, który z pewności przypadnie Ci do gustu. Świece adwentowe ułożona w okręgu lub w rzędzie udekoruj np. za pomocą liści i sznurka jutowego, odrobina gałązek jarzębiny lub świerka stworzy doskonała całość. To doskonała mieszanka kończąca okres jesienny i zaczynająca zimowo-świąteczny. Jeśli nie masz jeszcze u siebie jesiennych dekoracji a zabierasz się do ich wykonania skorzystaj z kilku naszych małych inspiracji na jesienną kreatywność.

Wiszący wieniec adwentowy

Spektakularne i widowiskowe, w ten sposób nazywam tego rodzaju wieńce. Powieszane pod sufitem lub o wiele niżej, zaraz nad stołem jadalnym. Delikatne i subtelnie zdobione lub mocno okryte gałęziami i szyszkami, wiszące na łańcuchu lub sznurku. Wykonanie go oceniam na średnio trudne, ponieważ wymaga wyznaczenia miejsca, w którym stworzysz punkt na haczyk na, którym zawiesisz konstrukcje. Jedynym utrudnieniem jest konieczność wywiercenia jednej dziury oraz zamontowanie w niej kołka z hakiem, a następnie gotowej konstrukcji. Efekt, jak widać poniżej, wart jest jeden małej dziurki 🙂

Stroiki zamiast wieńca

Jeśli zależy Ci na tym, aby w Twoim domu było miejsce, w którym raz w tygodniu odpalisz po kolei jedną ze świec adwentowych, a nie masz ani czasu na jego wykonanie, ani tez miejsca na duże konstrukcje, nie mówiąc o wierceniu w suficie dziur, myślę, że to będzie najodpowiedniejsze rozwiązanie dla Ciebie. Wybierz 4 najładniejsze według Ciebie świece i ułóż je w rzędzie lub innym układzie, jaki tylko Ci się podoba. Możesz przewiązać świece sznurkiem bądź tasiemką ozdobną. Wykorzystaj mech lub gałązki albo szyszki..cokolwiek wpadnie Ci do głowy, a co sprawi, że całokształt będzie zadowalający dla Twojego oka.

Wieńce adwentowe z wykorzystaniem drewna

Nieprzemijające i wiecznie modne drewno, potrafi nadać każdej dekoracji niepowtarzalnego charakteru. Stroiki wykonane z wykorzystaniem drzewa stanowią doskonały element wprowadzający w klimat świąteczny. W tym przypadku zadowalający może się okazać widok zwykłej świecy, zamontowanej do kawałka drewna. Umieszczone 4 świece, jedna obok drugiej, sprawdzą się w roli adwentowego i Bożonarodzeniowego wieńca.

Wieńce z liści

Subtelne, naturalne i eleganckie. Jednocześnie zachowujące symbolikę wieńca adwentowego. Nic bardziej naturalnego i prostego a zaraz pięknego nie przychodzi mi na myśl. Te wieńce to jedne z najpiękniejszych rozwiązań na Bożonarodzeniowe wieńce. Wykonanie tej adwentowej symboliki zamyka się w 3 rzeczach, jakimi są świece, liście bądź gałązki i ewentualnie potrzebny okrąg np. w formie drutu lub podstawki, na którą ułożymy wybrane świece i rośliny.

Wieniec adwentowy z plastrami drewna

Kierujesz się trendami mody i chcesz za nimi podążać? Wieniec Bożonarodzeniowy możesz wykonać w taki sposób, aby jak najbardziej wpisywał się w modne trendy. W tym przypadku będzie to górujący w dekoracjach krążek drewniany. Jego wykonanie to nie tylko tani koszt, ponieważ większe krążki dostaniesz już w granicach 5 zł. To także modne i niezwykle proste wykonanie, za które może zabrać się każdy własnoręcznie.

Adwentowy wieniec z tego co pod ręką

Ta propozycje jest zdecydowanie dla fanów niekonwencjonalnych rozwiązań i pomysłów. To również dobra zabawa dla całej rodziny polegająca na wspólnym szukaniu odpowiednich form i tworzeniu z nich całości, której efektem ma być wieniec adwentowy. Rozwiązanie „na luzie” bez jakichkolwiek schematów i ograniczeń. Cały urok tkwi w stworzeniu symbolicznego „wieńca adwentowego” z czegokolwiek co wpadnie nam w ręce. W tym przypadku liczy się oryginalność oraz zachowanie odpowiedniej ilości świec. Efekt może być taki jak jeden z poniższych bądź coś zupełni nowego, innowacyjnego.

 

 

Podane przykłady są przeznaczone do wykorzystania w tworzeniu wińców adwentowych, jednak możesz zrobić wspaniałą dekoracje, która będzie zdobiła mieszkanie niezależnie od święta.

Zdjęcia wykorzystane ze strony Pinterest 🙂

One Reply to “Wieńce adwentowe i bożonarodzeniowe”

  1. Bardzo ładne dekoracje. Ja chcę w tym roku przygotować dom na święta od podszewki 🙂

Dodaj komentarz