Jak zrobić ścianę z kwiatów

Ściana kwiatowa

Jeżeli masz w domu pustą ścianę i nie do końca wiesz co z nią zrobić a jednocześnie kochasz kwiaty ,to jest idealny i oryginalny pomysł dla Ciebie.

Kwiatowe ściany są tak piękne!  Zwisające na płaszczu, owinięte wokół poręczy lub wiszące na drzwiach, uwielbiam ten pomysł, . Można  zebrać je wszystkie w „chwile”. Najlepiej jest wybrać kwiaty i zieleniny, które ładnie wysychają. Taka wisząca ozdoba może się utrzymywać przez wiele tygodni. Ciesz się tym pięknym widokiem!

Instalacje powietrzne są idealne do stosowania wewnątrz budynków. Nie musisz zamykać się na tej technice. Może to być dowolny pomysł np. z wiszącymi doniczkami czy żarówkami w które włożysz ulubione kwiaty. Użyj dodatkowo lampek aby podkreślić piękno dzieła , lub zamiast metalowej konstrukcji na górze przymocuj kawałek cienkiej gałęzi (naturalnej bądź pomalowanej ) w zależności od indywidualnych upodobań. Niezależnie od tego jaki sposób wybierzesz efekt końcowy i tak będzie rewelacyjny. Potrzebujesz tylko kilku, łatwo dostępnych rzeczy oraz trochę chęci i wyobraźni!  Poniżej jeden z kilku doskonałych przykładów na zrobienie kwiatowej ściany. Przekonaj się jakie to łatwe.

 

Co potrzebujesz

-Drut do wędkowania
– wiadro kwiatów i zieleni, w wybranym kolorze
– Nożyczki
-trzpień metalowy o długości 3-4 'lub drewniany kołnierz

Ściana kwiatowa

CO ZROBIĆ:

KROK 1
Przyciąć żyłkę do pożądanej długości

KROK 2
Wytnij każdy kwiat, pozostawiając 2/3 łodygi, przycinając wszelkie zbędne liście

KROK 3
Zaczynaj od wiązania indywidualnych kwiatów bezpośrednio do żyłki. Co jakiś czas,dołącz kilka liści, lub podwójne kwiaty, aby było bardziej interesująco. Staraj się bawić różnymi teksturami, różnymi kolorami i różnymi rozmiarami, upewniając się, że nie ma dwóch takich samych  kwiatów obok siebie. I trzymaj odstęp od 6-8 cm pomiędzy każdym kwiatem. Wyrzuć perfekcję przez okno i po prostu baw się z każdym pasem.

 

Kwiatowa Ściana

KROK 4
Powtarzaj to samo z pozostałymi niciami drutu.

KROK 5
Gdy masz wszystkie pasma kwiatów, starannie powiąż je w równych odstępach do metalowego pręta. Przymocuj każdą żyłę bezpośrednio do ściany za pomocą bezbarwnej taśmy.

Ściana kwiatowa

10 Replies to “Jak zrobić ścianę z kwiatów”

 1. Efekt naprawdę świetny! Ciekawe czy w domu również uda mi się taki osiągnąć. Mam nadzieję, że córka będzie zachwycona!

 2. Wygląda to pięknie, ale mam wątpliwość ile wytrzyma. Po dwóch dniach trzeba zdjąć bo uschnie. 🙁 ale wyglada pieknie !

  1. Magda Rachwalska says: Odpowiedz

   Zawsze można wykorzystać do tego suszone lub sztuczne kwiaty : )

 3. Ekstra pomysł! Ale sztuczne kwiaty to nie to samo co prawdziwe, a poza tym zakurzą się 🙁

 4. Zakochałam się… chociaż moja cierpliwość, by nie dała rady, ale muszę spróbować, bo akurat mam okazję do tego!

 5. Aleksandra Sajecka says: Odpowiedz

  Efekt końcowy jest piękny. Bardzo podobają mi się takie ściany! 🙂

 6. Piękne. Jestem zakochana w Twoich pomysłach 🙂

 7. Widziałam już coś podobnego gdy szukałam inspiracji do weselnej dekoracji. Taka ściana moim zdaniem idealnie sprawdzi się podczas wesela, może stanowić piękne tło za młoda parą 🙂 JEdnym słowem SUPER !

 8. Wow! 😮 Genialny efekt!
  Bardzo pomysłowa dekoracja wnętrza 😉
  Pozdrawiam ciepło i zapraszam do siebie –

 9. Ściana wygląda świetnie, super propozycja 🙂

Dodaj komentarz