Nowy trend weselny z trawą pampas.

Trawa pampas na weselach

Pary, planujące wesela szukają alternatyw dla zwyczajnych dekoracji ślubnych. Na szczęście wybierać można z szerokiego wachlarza alternatyw i kreatywnych pomysłów na dekoracje. Jednym z pomysłów, który mnie ujął jest dekoracja sali trawą pampas. Przestrzenie wypełnione tą puszystą, pierzastą, naturalną trawą zwaną pampas wygląda wspaniale. To trend kwiatowy, który zaczął się za granicą i teraz uderza w nasze brzegi. Jeśli naprawdę chcesz coś niekonwencjonalnego dla liści lub kwiatów może to być to. Jest coś tak eleganckiego w wyglądzie trawy pampas. Może wywołać wielkie „wow” na ślubie.

 

 

nowy trend weselny z trawą pampas

 

Co to jest Trawa Pampas?

Czy słyszałeś o trawie pampasowej? Kiedy słyszymy pampas, nie chodzi o ciasto, a raczej trawę ozdobną, pochodzącą z Ameryki Południowej. Rośnie najlepiej, gdy zimy nie są mocno mroźne , pod koniec lata aż do późnej jesieni. Uważam, że jest tak atrakcyjny, ponieważ jest to naturalne, o jasnobrązowych kolorach, które mogą się nieco różnić tonem, a także o miękkiej teksturze, takie jak pióra.

 

nowy trend weselny z trawą pampas

 

Bukiety

Trawa Pampas może być wykorzystana do tworzenia zapierających dech w piersiach bukietów. Używaj jej razem z innymi kwiatami lub gałązkami aby uzyskać olśniewający, nietypowy wygląd. Jeżeli decydujesz się na wesele w stylu boho to także będzie strzał w dziesiątkę.

 

Breathtaking Bukiety Trawa Pampas może być wykorzystana do tworzenia zapierających dech w piersiach bukietów.

 

Ponieważ łodygi tej trawy są dość wysokie, naturalnie nadają się do bukietów na ramię.  Bukiet trzyma się z jednej strony i opiera na ramieniu. Uwielbiam połączenie liści oliwnych i traw pampasowych, wyglądają bardzo naturalne.

 

nowy trend weselny z trawą pampas

 

Jeśli wolisz bardziej klasyczny bukiet róż, możesz dodać tylko odrobinę trawy pampas. Ten romantyczny i marzycielski bukiet łączy w sobie pastelowe różowe róże ogrodowe, drobne stokrotki i małe delikatne łodygi trawy pampasowej. Dla mnie bukiet ten przypomina słodki letni wiatr.

 

nowy trend weselny z trawą pompas

 

Ceremonie, które sprawiają, że twoje serce oszaleje

Możesz tworzyć wymarzone ustawienia i konstrukcie, w których zabrzmi słowo „tak”.  To wesele wykorzystało ponad 1 000 łodyg pampasowych i stworzyło ten wspaniały układ poniżej. Łuk wykonany w większej mierze z trawy pampas zdecydowanie wyróżnia się na tle typowych łuków wykonanych z kwiatów i liści. Dodatkowo zostały użyte kwiaty i liście, które połączone ze sobą tworzą szałowy efekt.

 

nowy trend weselny z trawa pampas

 

Co za niesamowity łuk! Uwielbiam wybór kwiatów umieszczonych na wierzchołku. W tym  zakwitnięte blado – różowe i morelowe róże oraz białe z delikatnie przebijającymi się, zielonymi liśćmi w celu rozproszenia.

nowy trend weselny z trawą pampas

 

Innym sposobem na wypełnienie przestrzeni tym cudem natury jest stworzenie żywopłotu lub kręgu na ziemi. Na szczycie góry z pięknym widokiem, skąpanym w słońcu, tworzy romantyczną scenerię. Pampas wygląda jak puszysta chmura.

 

nowy trend weselny z trawa pampas

 

 

Unikalne przestrzenie

Przestrzenie przyjęć to kolejna okazja do stworzenia szokującego efektu i to z pewnością stało się tutaj z trawą pampas i wiszącymi instalacjami nad stolikiem gości. Wygląda miękko i delikatnie jak żyrandol, ale trawa jest mocna i trwała. Co za niepowtarzalny klimat wdarł się do tego miejsca!

 

nowy trend weselny z trawą pampas

 

Prostą i bardziej opłacalną opcją byłoby zastosowanie tylko kilku łodyg w wazach umieszczonych wzdłuż nakryć gości. Taki szczegół właśnie dodaje miękkość, a także pełnię wystroju.

 

nowy trend weselny z trawą pampas

 

Niesamowite, subtelne szczegóły

Ktokolwiek wpadł na pomysł, aby użyć trawy pampasowej do stworzenia bajkowych skrzydeł, jest absolutnym geniuszem. Trawę pampas można stosować w wielu formach. Nie ogranicza się jedynie do włożenia jej w wazon. Co łatwo zaobserwować na zdjęciach poniżej.

 

nowy trend weselny z trawą pampas

 

Jest miękka i może być gięta, uformowana w dowolny kształt. Np. aureoli, to piękny sposób na dodanie interesującego elementu do przestrzeni .

 

nowy trend weselny z trawą pampas

 

Oczywiście najbardziej prostą, słodką rzeczą jaka można zrobić z trawą pampasową jest umieszczenie go w wazonie, na własną rękę lub przy pomocy kilku łodyg kwiatów. To jest wykonanie, którym można cieszyć się w domu, z aranżacją w wazonie lub przy gościnnym stole.

 

nowy trend weselny z trawą pampas

 

Co myślisz o tym trendzie ślubnym? Jesteś zakochany, czy raczej nie jest to Twój styl? Możliwości są ogromnie, wszystko zależy od wyobraźni:)

3 Replies to “Nowy trend weselny z trawą pampas.”

  1. Zieleń ogarniająca Twoje wesele - Blog florystyczny says: Odpowiedz

    […] prezentują się z białymi i innymi jasnymi kwiatami. W okresie jesiennym natomiast można wybrać trawę pampasową, która przepięknie kwitnie na różowo lub […]

    1. witam, czy zna ktos strone internetowa gdzie mozna taka suszona juz zakupic ? pozdrawiam 🙂

  2. Bardzo! Tylko pytanie – gdzie taką nabyć, nie w nasionach. :/

Dodaj komentarz