Zachowaj jak najdłużej piękno swoich kwiatów

Zachowaj jak najdłużej piękno swoich kwiatów

Jeśli dostałeś lub zrobiłeś oszałamiający bukiet ze świeżych kwiatów, ważne jest, aby traktować je według wskazówek, aby móc cieszyć się bukietem tak długo, jak to możliwe.

Można natknąć się na wiele starych porad i pro-florystycznych wskazówek, dzięki którym świeżo ścięte kwiaty pozostaną piękne dłużej. Dziś zdradzę niektóre z tych sekretów.

Moje kwiaty traktowane są jak kwiatowe rośliny królewskie, są przycinane, karmione, nawadniane i chronione przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, aby wyglądały jak najlepiej.  A teraz, podążając za moim przewodnikiem krok po kroku, możesz zachować świeżość swojego bukietu.

Zawsze zalecamy ponowne przycięcie łodyg od 1 do 2 cali od końca pod ostrym kątem (kąt tworzy większą powierzchnię, z której mogą pić kwiaty). Upewnij się, że masz ostry nóż, nożyczki lub, jeszcze lepiej, sekatory, aby nie zgniatać komórek na końcu łodygi, uniemożliwiając im pobieranie wody.

Usuń wszystkie liście, które mogą spaść poniżej linii wody. Te liście gniją szybko i mogą przenosić bakterie do innych zdrowych części kwiatu.

Każdy bukiet powinien mieć zapewnione pożywienie, które może czerpać z wody. Upewnij się, że je dodajesz!  Odżywka do kwiatów minimalizuje wzrost bakterii w wodzie i zapewnia pożywienie.

Zrób pionowe nacięcie pnia każdego kwiatu. Maksymalizuje to ilość wody, którą kwiat absorbuje. Zaleca się zmienianie wody w wazonie co trzy do czterech dni. Stara woda jest zanieczyszczona i wypełniona bakteriami, to przyspieszy straszne więdnięcie waszych kwiatów. Pamiętaj, aby dodać więcej odżywki do kwiatów za każdym razem, gdy zmieniasz wodę.

Zachowaj jak najdłużej piękno swoich kwiatów trzymając swój bukiet z dala od miski owocowej.  Owoce uwalniają etylen – to z pewnością skróci żywotność kwiatów.

Unikaj umieszczania bukietów w bezpośrednim świetle słonecznym i upewnij się, że temperatura otoczenia w pomieszczeniu jest chłodna . Trzymaj go z dala od kaloryferów i ognia!

Różne gatunki kwiatów moją różne daty żywotu i świeżości. Jeśli zauważysz, że kwiat zaczyna więdnąć, usuń tę łodygę, aby uniknąć zakażenia reszty twojego bukietu. Stosując te proste, wypróbowane metody możesz naprawdę zmaksymalizować żywotność swojego bukietu i rozkoszować się kwiatami i zapachem tak długo, jak to możliwe.

4 Replies to “Zachowaj jak najdłużej piękno swoich kwiatów”

 1. Natalie Forever says: Odpowiedz

  Całkiem dużo się dowiedziałam. Od dzisiaj będę stosować się do Twoich rad 😀

  1. Magda Rachwalska says: Odpowiedz

   Bardzo miło. Pozdrawiam : )

 2. Triki dzięki którym przedłużysz świeży wygląd tulipanów. says: Odpowiedz

  […] Sprzedawca kwiatów w słynnej londyńskiej Columbia Road Market poleca włożyć monetę na dnie wazonu, a następnie wypełnić go wodą. Miedź na monecie jest ważnym mikroelementem dla wzrostu roślin – pomaga utrzymać silne, zdrowe kwiaty i powstrzymać ich opadanie. Więcej cennych informacji o pielęgnacji kwiatów ciętych przeczytasz w artykule „zachowaj jak najdłużej piękno swoich kwiatów„ […]

 3. […] Zobacz także : Jak dbać o kwiaty cięte w wazonie […]

Dodaj komentarz