Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w kwiaciarni

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w kwiaciarni

Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas również dla kwiaciarni. Daje szerokie pole manewru w tworzeniu klimatycznych dekoracji świątecznych. Zaczynając od witryny kwiaciarni, po sprzedawane w niej kwiaty i dekoracje. To czas wzmożonego ruchu i sprzedaży, który dobrze zaplanowany może przynieść równie spotęgowane korzyści. Jak powinny wyglądać przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w kwiaciarni?

Święta Bożego narodzenia w kwiaciarni

Jak w każdym biznesie ważne jest odpowiednie przygotowanie i dbanie o detale, a także dobra obsługa klienta. Święta Bożego Narodzenia to idealny czas, aby dopieszczonymi detalami swojej pracy przykuć uwagę klientów i zadbać o niepowtarzalny klimat, poruszający serca.

Witryna kwiaciarni na święta Bożego Narodzenia

Wiesz, jak szalenie ważne jest pierwsze wrażenie. Witryna kwiaciarnie to najważniejszy element do chwili, kiedy nie otworzą się jej drzwi. Jest niczym okładka książki. Niby nie ma co oceniać książki po okładce, jednak to na nią patrzymy, dopóki nie zajrzymy w treść. Zadbaj o odpowiedni klimat świąteczny przyciągający uwagę i zachęcający do zobaczenia jej zawartości z bliska.

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w kwiaciarni Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w kwiaciarni

Asortyment świąteczny

Zanim zapełnisz swoje zaplecze artykułami florystycznymi, upewnij się czy, dokonujesz słusznego zakupu. Standardy we florystyce zmieniają się co roku tak jak w każdej innej branży. Wstążki, papiery, wzory, kolory po sposób układania i wykonywania kwiatów oraz dekoracji. Warto prześledzić raz na jakiś czas branże, zobaczyć co podoba się w danym sezonie i zapewnić to w ofercie sprzedaży również w Twojej kwiaciarni. Ważne jest wyposażenie swojego stanowiska pracy w kwiaty sezonowe, typowo świąteczne dekoracje. Nie zapomnij o nieprzemijającej i najczęściej kupowanej dekoracji Bożonarodzeniowej, jaką jest gwiazda betlejemska.

Świąteczne promowanie

Promocja własnej marki powinna odbywać się najlepiej na co dzień nie tylko od święta. Jednak to wymaga czasu i cierpliwości. Nie da się mimo to ukryć, że cierpliwość w tym przypadku się opłaca. No dobrze, co i jak możemy zrobić, żeby jak najskuteczniej wypromować swoją kwiaciarnię? Promowanie kwiaciarni w okresie świątecznym działa podobnie jak w każdym innym czasie. Potrzeba odrobiny zaangażowania, pracy i czasu, a także pomysł, który zrealizujesz. Na fanpage, stronie internetowej lub blogu, który posiadasz, informuj klientów o promocjach, a także wstawiaj swoje najlepsze prace. Jeśli jeszcze nie posiadasz swojego miejsca w sieci, gorąco do tego zachęcam. W dzisiejszych czasach ciężko istnieć bez jakiegokolwiek kanału odbioru w internecie.

Wyróżnij się na tle innych kwiaciarni, zadbaj o swój branding i styl, który będzie identyfikował się z Tobą. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, być może święta to odpowiedni czas na małe zmiany, które z pewnością przyniosą Ci jedynie korzyści. Styl kwiaciarni, dekoracji, a nawet ubiór powinny mieć ten sam charakter. Zachowaj poczucie smaku i gustu! Zwróć uwagę na każdy detal wnętrza i dopracuj go w ten sposób, żebyś Ty sam był zadowolony, a klienci nie mogli oderwać oczu. Pamiętaj, że Twój dobry gust i poczucie smaku są najlepszą wizytówka i reklamą!

Nic tak nie zachęca i przyciąga klientów jak promocje 🙂 Zorganizuj specjalną świąteczną ofertę, którą zaciekawisz i przyciągniesz. Pomysłów może być wiele np. bon rabatowy rozdawany na zakupy świątecznego asortymentu w kwiaciarni, ciasteczka do każdego zakupu, które własnoręcznie wykonałeś (podane np. w fali celofanowej z gustowną wstążką).

Klienci szukają rzeczy wyjątkowych. Nie chodzi o to, żeby jak najszybciej sprzedać asortyment. Każda kompozycja, począwszy od bukietów po, chociażby wianek powinna być wykonana oczywiście precyzyjnie, ale przede wszystkim tak, aby spełniała oczekiwania i wizję przedstawioną przez klienta. Jeżeli klient życzy sobie konkretnych gatunków kwiatów czy dekoracji, których w danej chwili nie masz, sprowadź je. Pomimo dłuższego czasu oczekiwania na wykonaną usługę klient będzie wdzięczny i zadowolony, że otrzymał to, na czym mu zależało.

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w kwiaciarni Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w kwiaciarni Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w kwiaciarni Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w kwiaciarni

 

 

Źródło zdjęć: flickr.com, anotherthousandwords.wordpress.com, dekostile.com, versaversa.tumblr.com/, flowerona.com, bangogthy.dk, pinterest

 

 

Dodaj komentarz