Najważniejsze dni dla florysty

najważniejsze świeta dla florysty

Zwyczaj obdarowywania innych kwiatami jest powszechnie znany na całym świecie. To wydarzenia istotne w dużym stopniu a w ich obchodzenie wpisane jest wręczanie kwiatów. W Polsce istnieje kilka istotnych dni dla każdego z nas. Jednak są one szczególnie ważne dla przedsiębiorców z branży florystycznej. Wiążą się ze zmożonym ruchem i co za tym idzie zarobkiem. Nie ważne czy organizujesz, czy też tylko obchodzisz dane święto, ważne jest, aby o nim pamiętać i odpowiednio się przygotować. Jeżeli prowadzisz kalendarz, warto zapisać każdą ważną datę z wyprzedzeniem. Dzięki zapiskom nigdy nie zapomnisz o ważnym dniu, a czasu na przygotowanie się nie zabraknie.

Kiedy kwiaciarnia przynosi największy zysk?

Zarobki kwiaciarni uwarunkowane są wieloma czynnikami. Zaczynając od lokalizacji pracowni, po jej wygląd, towar, pracowników i ich umiejętności, profesjonalną obsługę, promocję w internecie i istnienie w socjal-mediach. Kwiaciarnie, najbardziej cieszą się pracą i jej zarobkami w miesiącach, w których otrzymują największą ilość zleceń. Najbardziej owocnym okresem w pracy florysty są miesiące od maja do września. W tym czasie najwięcej osób decyduję się na wesela, zaczynają się komunie święte. Florysta, bukieciarz wykonuje zlecenia na wykonanie dekoracji kościoła, sal weselnych, komunijnych lub bukietów.

W jakie święta wręcza się kwiaty?

Kwiaty, bukiety i dekoracje florystyczne wręczane są w wyżej wymienionych uroczystościach. Najbardziej pracowitymi dniami w kwiaciarni są daty, które każdego roku obchodzi się niezmiennie od lat. Najważniejsze dni dla florysty to m.in. dzień kobiet, walentynki, dzień wszystkich świętych i wiele innych. Zobacz listę najważniejszych dni w kwiaciarni..

Najważniejsze święta:

Święta w styczniu

  • 21.01 Dzień babci
  • 22.01 Dzień dziadka

Święta w lutym

Święta w marcu

Święta w kwietniu

  • 21.04.2019 Wielkanoc

Święta w maju

Święta w czerwcu

  • 01.06 Dzień Dziecka
  • 23.06 Dzień Ojca

Święta w październiku

  • 14.10 Dzień Nauczyciela

Święta w listopadzie

  • 1.11 Wszystkich Świętych

Święta w grudniu

  • 24.12 Wigilia


Dodaj komentarz