Florystyczne jeszcze bardziej

Florystyczne jeszcze bardziej

Choinka świąteczna w kwiatach

Choinka jest jedną z najpopularniejszych dekoracji świątecznych obecnych w większości polskich domów. Zielone drzewko uchodzi za symbol życia i odrodzenia się, dlatego tak silnie związane jest z tradycją świąt Bożego Narodzenia.  Początkowo wieszano na niej naturalne ozdoby w postaci czerwonych jabłek i różnego rodzaju ciasteczek, najczęściej były to pierniczki. Dzisiaj czerwień jabłek zastępują bombki w tym kolorze, a dekoracja zielonej choinki czerwonymi ozdobami to mimo upływu lat.

Klasyczne drzewko choinkowe pasuje do większości aranżacji, jednak w nowoczesnych wnętrzach dominują alternatywne lub kolorowe choinki, ciesząc się coraz większym zainteresowaniem.

Z biegiem czasu powstaje coraz więcej pomysłów na ustrojenie jej.  Można powiedzieć, że same czerwone jabłka w późniejszym czasie bombki, przestały nam wystarczać. To nic złego oczywiście. Poszukujemy jak najlepszego rozwiązania. Z pewnością już nie jedna „inna” rzez wisiała na jej gałęziach . Dla prawdziwych fanów florystyki, zapoczątkowany został specjalny styl. Jest to połączenie zwyczajnych, standardowych ozdób choinki świątecznej i…..kwiatów? Tak, wiem. Ciężko jest to sobie wyobrazić. Tradycyjne święta, stroiki i nagle pojawiają się kwiaty w naszym drzewku Bożonarodzeniowym. Jeżeli jesteś nastawiony na zmiany i lubisz próbować nowych rzeczy. Do tego kochasz kwiaty możesz stworzyć niesamowitą i niepowtarzalną choinkę.

Najbardziej do świątecznego klimatu pasuje kolor czerwony a dokładnie mam na myśli czerwoną gwiazdę betlejemską. Jednak to najbardziej bezpieczny wybór. Możesz być odważniejszy i zdecydować się na inny kolor i  gatunek kwiatów. Żeby wizualizowanie tego było łatwiejsze, mamy zestaw najpiękniejszych choinek świątecznych, przystrojonych w ten niecodzienny sposób.

 

 

Dodaj komentarz