Jak utrzymać świeżość choinki

Jak utrzymać świeżość choinki

Ciesz się widokiem choinki przez długi czas

Okres Bożonarodzeniowy jest niesamowitym czasem z wielu powodów. Jednym z nich (może również waszym) jest umieszczenie w mieszkaniu Choinki.Wybór choinki sam w sobie daję nam radość. Pamiętajmy, zabawa nie kończy się po znalezieniu idealnego drzewka – możesz ją ozdobić, a przede wszystkim cieszyć się nią przez cały sezon!

Jednak często pojawiają się debaty na temat tego jakie drzewko wybrać i jak o nie dbać. Dlaczego? Obawiamy się, że  prezenty zostaną pozostawione pod dąsającym się i opadającym drzewem, wypełnionym brązowymi igłami. Zatem pojawia się pytanie: Jak utrzymać świeżość choinki ? Dobre wieści. Możesz utrzymać swoją choinkę przy życiu i świeżą przez cały sezon, dzięki kilku zasadom pielęgnacji choinek.

Jak utrzymać świeżość choinki

Przytnij pień

Zanim zabezpieczysz swoje drzewo na wyznaczonym stanowisku, upewnij się, że zostało dobrze przycięte. Jeśli nie masz pewności, ile odciąć, powinno wystarczyć około ½ całości. I pamiętaj, przeciąć prosto, nie chcesz rozpocząć cięcia pod dowolnym kątem!

Regularne nawadnianie

Podstawa, która ma zbiornik, jest koniecznością. W końcu, jak każda żywa roślina, twoja choinka potrzebuje wody, aby przeżyć! Dobrą zasadą do naśladowania jest to, że woda powinna zawsze pozostać na poziomie powyżej pnia. Jeśli z jakiegoś powodu nie będziesz stawiać drzewa tak szybko, jak tylko dostaniesz je do domu, przechowuj je w miejscu, gdzie pień może zanurzyć się w wiadrze z wodą, aby uniknąć odwodnienia.

Wybierz odpowiedni stojak

Wierzcie lub nie, wasze stoisko odgrywa ważną rolę w zdolności drzewa do rozkwitu. Oznacza to, że będziesz chciał znaleźć stoisko o odpowiedniej wielkości lub wybrać drzewo, które już znasz, i pasuje do Twojego stojaka!

Odżywiaj ją cukrem

Podobnie jak utrzymujesz piękne kwiaty, możesz zachować świeżość choinki, dodając do wody cukier! Tylko upewnij się, że cukier zmieszamy w ciepłej wodzie, jest już rozpuszczony. Jeśli masz zamiar udać się do sklepu, aby kupić produkt, który pomoże ci utrzymać drzewo, upewnij się, że dwa składniki aktywne cokolwiek wybierzesz to cukier i woda – to połączenie wykonane w niebie!

Znajdź bezpieczne miejsce

Chociaż możesz pomyśleć, że twoje drzewo wygląda świetnie w jednym rogu pokoju, pamiętaj, że pewne warunki środowiskowe mogą skrócić jego żywotność. Na przykład źródło ciepła, takie jak grzejnik i kominek, mogą sprawić, że drzewo wyschnie szybciej, więc warto umieścić je gdzie indziej. Kominek nie tylko wysusza drzewo, ale może je zapalić jedna iskra, więc najlepiej jest omijać podobne miejsca decydując, gdzie umieścić drzewo.

 

Oprócz przestrzegania wskazówek dotyczących pielęgnacji choinek, niezwykle ważne jest, aby pamiętać, że sukces, jaki odniosłeś przy utrzymywaniu świeżości drzewa, zaczyna się od wybrania właściwego. Aby upewnić się, że znalazłeś taką, która przetrwa cały sezon, uderz pniem w ziemię, trzymając go pionowo i zobacz, czy spadają igły; jeśli tak, to znak żeby przejść do następnej!

Jak utrzymać świeżość choinki

Dodaj komentarz