Jak używać flower-box?

Jak używać flower-box

Flower-box, czyli nic innego jak „pudełko kwiatów”. Znany jako nieprzemijający hit, królujący wśród zdjęć na instagramie. Jest najbardziej pożądanym kwiatowym prezentem, który nadaję się na każdą okazję, a kwiaty podarowane w tej formie dają jeszcze więcej radości. Wykonanie flower-boxa nie należy do skomplikowanych jednak wśród osób, które nie miały wcześniej styczności z tym sposobem wykonywania kompozycji kwiatowych, pojawiają się pytania.

Jak układać kwiaty we flower-box?

Kwiaty w pudełkach flower-box można układać na 1000 różnych sposobów, tworząc różne aranżacje, bawiąc się kolorami kwiatów, a nawet układając z nich wzory lub dzieląc pudełko na pół, z czego druga połowa prezentu wypełniona jest np. słodyczami. Tak jak w przypadku tworzenia każdej kompozycji kwiatowej liczy się inwencja twórcza. Czasem wystarczy ułożenie w nim jednego gatunku kwiatów, by osiągnąć równie spektakularny efekt.

źrudło Jak używać flower-box? Jak używać flower-box?

Jakie są metody układania kwiatów we flower-box?

Są dwie techniki, które stosuje się w tworzeniu kompozycji tą metodą. Pierwsza polega na ułożeniu kwiatów na podobe tego, jak robimy to w wazonie. Dokładnie chodzi o to, żeby kwiaty mocno wystawały poza linie pudełka. W tym przypadku wieczko nie ma swojego zastosowania. Druga metoda polega na ułożeniu kwiatów jak najniżej w pudełku, równo z krawędzią, tak żeby można było je zamknąć. W ten sposób niespodzianka nabiera swojego prawdziwego uroku, a pudło spełnia swoje zastosowanie. Mało kto spodziewa się takiego widoku, otwierając pudełko!

Jak używać flower-box? Jak używać flower-box?

Flower-box do żywych i sztucznych kwiatów?

Pudełko doskonale nadaję się do kompozycji zarówno z kwiatów ciętych, jak i sztucznych. Do układania kwiatów w pudle flower-box potrzebna będzie gąbka florystyczna, która utrzyma łodygi w pozycji. Kwiaty sztuczne nie wymagają niczego, co by pomogło wyglądać im ładnie przez dłużysz czas, zatem gąbka ma za zadanie jedynie trzymać kwiaty w pionie. Do tego rodzaju kompozycji z kwiatów sztucznych wybierz gąbkę florystyczną suchą.

Wykorzystanie do niego żywych kwiatów wymaga trochę więc czynności i innych materiałów. Ponieważ żywe rośliny muszą pić, do tej kompozycji należy użyć gąbki florystycznej mokrej. Podobne jak w przypadku kwiatów sztucznych, ma ona za zadanie podtrzymywać a dodatkowo dostarczać na bieżąco wodę do wciśniętych w gąbkę kwiatów.

Czy mokra gąbka nie zniszczy pudełka?

Wiele razy spotkałam się z tym pytaniem. Flower-box wykonany jest zazwyczaj z kartonowego materiału, więc pytanie jest jak najbardziej na miejscu. Dłuższy kontakt z wodą może go uszkodzić. Jednak jest na to bardzo proste rozwiązaniem, a mianowicie folia! Po namoczeniu gąbki florystycznej wyłóż dno pudełka folią do kwiatów np. celofanem lub jakimkolwiek foliowym materiałem, który nie przepuści wody, a następnie połóż na nią gąbkę. Zwróć uwagę no to aby nie dotykała bezpośrednio pudła, a opierała się na folii. Jeżeli folia jest zbyt długa i wystaje, po prostu ją odetnij 🙂 Wtedy możesz mieć pewność, że pudełko jest dobrze zabezpieczone przed ewentualnymi uszkodzeniami.

jak zabezpieczyć flower-box przez wodą? jak zabezpieczyć flower-box przez wodą?

Jak przedłużyć świeżość kwiatów we flower-box?

Zapewnij kwiatom jak największy dostęp do wody. Przed wciśnięciem łodyg w gąbkę florystyczną mokrą, przytnij ich końce pod kątem 45°. Dzięki temu kwiaty będą optymalnie pobierać wodę, co pozwoli na długą żywotność roślin. Przycinanie najlepiej wykonać pod strumieniem zimnej wody. Dzięki temu ograniczymy dostęp powietrza do łodygi, co również przyczyni się do tego, że kwiaty będą pięknie wyglądały przez wiele dni. Woda jest głównym pożywieniem kwiatów zaraz obok światła. Nie stawiaj kwiatów w przeciągu, a także w pobliżu owoców. Ważne jest także, aby nie przenosić ich z zimnego miejsca do mocno nagrzanego. Kwiaty więdną wtedy nawet w ciągu kilku godzin.

 

Źródła zdjęć: Pinterest, Flowerona

3 Replies to “Jak używać flower-box?”

  1. Jak używać gąbkę florystyczną? - Blog florystyczny says: Odpowiedz

    […] Bardzo często spotykam się z tym pytaniem, dlatego postanowiłam umieścić je w poście o gąbce florystycznej. Jak wiemy, pudełka te wykonane są z papierowego materiału, stąd pojawiające się pytanie „czy mokra gąbka nie zniszczy flower-boxa”. Osobiście nie dopuszczałam nigdy do bezpośredniego kontaktu mokrej gąbki z pudełkiem, jednak uważam, że nieznaczne zniszczenia mogłyby pojawić się wewnątrz, a nawet zewnątrz flower-boxa. Dlatego niezawodnym sposobem na uniknięcie ewentualnych zniszczeń jest folia. W dedykowanym wpisie tej tematyce znajdziesz dokładny instruktaż jak postępować z tymi niezwykle modnymi pudełkami. -> Jak używać flowerbox? […]

  2. Super porady jak można używać flower Box. Właśnie zastosowałam to u siebie w domu, działa perfekcyjnie ! 🙂

Dodaj komentarz