Czapka Świętego Mikołaja z truskawek i kwiatów

Czapka Świętego Mikołaja z truskawek i kwiatów

Czapka Świętego Mikołaja

Dowiedz się, jak zrobić czapkę Świętego Mikołaja z truskawek i kwiatów!Wszyscy kochają Mikołaja i wszyscy uwielbiają kapelusz Świętego Mikołaja!

Postanowiłam trochę się zabawić z czapką Świętego Mikołaja i zrobić jeden ze świeżych kwiatów, aby uzupełnić wygląd mini czapeczek, które zrobiliśmy ze świeżych truskawek. To są świetne pomysły, które są tak proste i sprawią, że będziesz wyglądać jak „najlepsza gospodyni” w twoim świątecznym lunchu dla znajomych ! Dodaj trochę  gorącej czekolady z miętą.

 

Jak zrobić mikołajową czapkę?

Potrzebne materiały:

Czerwone i białe goździki
Gąbka florystyczna – kształt stożka
Półmisek
Zielone łodygi

Krok po kroku:

1. Dokładnie namocz piankę kwiatową, umieść ją w zlewie wypełnionym wodą aż do całkowitego wchłonięcia wody przed umieszczeniem jej na płaskim naczyniu lub małej misce nieco większej niż pianka. Wykorzystałam stożek mokry firmy Victoria.

2. Przetnij kwiaty na długość około 3 cm i włóż w piankę, zaczynając od białych, aby utworzyć” futrzany „element na dole czapki. Pozostaw jeden goździk na pompom u góry.

3. Dodaj czerwone goździki do samego końca, aż całkowicie pokryjesz pianę. Wykończenie białą na górze.

4. Możesz dodać kilka zielonych gałązek u podstawy i trochę na górze, jeśli czujesz, że jest to potrzebne do wykończenia.

5. Trzymaj swój  kapelusz Świętego Mikołaja w chłodnym miejscu, dodając do niego kostkę lodu  powinna być świeża dłużej niż tydzień.

 

Potrzebne materiały do świątecznych truskawek:
* Truskawki
* Biała, topiąca się czekolada
* Płatki kokosowe
* Mini pianki

Truskawkowe czapeczki rok po kroku:
Usuń zieloną łodygę z truskawki. Nie odcinaj jej, po prostu delikatnie odsuń od truskawki.

Czapka Świętego Mikołaja z truskawek i kwiatów

Zanurz większy koniec truskawki do miski z rozpuszczoną białą czekoladą, pokrywając około jednej piątej do jednej czwartej truskawki.

Czapka Świętego Mikołaja z truskawek i kwiatów

Tak przygotowaną truskawkę od razu umieść nad miseczką rozdrobnionego kokosa i za pomocą łyżki posyp płatki kokosowe na roztopioną czekoladę na truskawce.

Czapka Świętego Mikołaja z truskawek i kwiatów

Ostatnim etapem jest zanurzenie małej pianki w roztopionej białej czekoladzie, a następnie umieszczenie na wierzchu truskawki w celu uzupełnienia kapelusza Świętego Mikołaja. W miarę, jak czekolada schładza się i twardnieje, trzyma piankę na truskawce.

Czapka Świętego Mikołaja z truskawek i kwiatów

Teraz tylko czekolada w celu dopełnienia całego efektu i podkreślenia tego słodkiego smaku.

Czapka Świętego Mikołaja z truskawek i kwiatówCzapka Świętego Mikołaja z truskawek i kwiatów

Czapka Świętego Mikołaja z truskawek i kwiatów gotowa, życzymy smacznego : )

 

Dodaj komentarz