Historia opowiedziana za pomocą kwiatów

Historia opowiedziana za pomocą kwiatów

Co mówią poszczególne rodzaje kwiatów.

Chociaż wiele kultur przez wieki przypisywało symboliczne znaczenia określonym kwiatom, praktyka ta osiągnęła swój szczyt w epoce wiktoriańskiej. Znana również jako floriografia, język kwiatów był formą ukrytej komunikacji, która przypisywała emocje poszczególnym kwiatom, a następnie łączyła je, by opowiedzieć historię poprzez bukiet. Podczas gdy wiktoriańskie normy społeczne zapobiegały większości form zewnętrznego flirtu, zebrane łodygi przesyłały subtelne i złożone uczucia. W tym roku przyjrzymy się bliżej niektórym z naszych ulubionych żywych prezentów, by wspólnie spojrzeć na tę czarującą tradycję.

 

1. Ornithogalum czyli śniedek wątpliwy:  skupisko maleńkich kwiatów w kształcie gwiazdy. Jej delikatne kwiaty są najczęściej uważane za symbole nadziei, a czystość, niewinność i uczciwość są dodatkowymi znaczeniami.

2. Sukulenty: dzięki swojej wytrzymałej naturze nie powinno dziwić, że sukulenty symbolizują trwałą i ponadczasową miłość. Ogród w kształcie serca naszych ulubionych pastelowych odmian podkreśla tę wiadomość swoim długotrwałym pięknem.

3. Biała Hortensja: uczucia przekazywane przez kwiaty hortensji różnią się odcieniem. Białe hortensje są używane do symbolizowania łaski i obfitości, mogą również reprezentować czystość.

4. Fioletowa Hortensja: w przypadku kwiatów hortensji o alternatywnym znaczeniu wybierz nasycony fioletowy odcień. Ten bogaty odcień jest symbolem głębokiego zrozumienia.

5. Konwalia: ulubiony kwiat dzięki słodkiemu zapachowi i delikatnym kwiatom w kształcie dzwonu, konwalia ma wiele symbolicznych interpretacji. Może być używany do reprezentowania pokory, a także szczęścia w miłości.

6. Sabotek : Elegancka i wyjątkowo piękna orchidea tradycyjnie symbolizuje miłość i luksus. Drugie znaczenie jest szczególnie dobrze dostosowane do tego, co mamy do powiedzenia o tym tropikalnym faworycie, który dociera do luksusowego miedzianego garnka.

2 Replies to “Historia opowiedziana za pomocą kwiatów”

  1. Wszystko pięknie, tylko na 6. zdjęciu to nie jest obuwik, ale jego krewny – sabotek (Paphiopedilum) 🙂

    1. Magda Rachwalska says: Odpowiedz

      Dziękuje za sprostowanie 🙂 Pozdrawiam.

Dodaj komentarz