Pomysły na jesienne dekoracje

Pomysły na jesienne dekoracje

To cudowne, że natura w każdej porze roku obdarowała nas tyloma, tak niezwykle pięknymi elementami, które możemy wykorzystywać także w dekoracji. Jesień jest wyjątkowa pod względem kolorystyki, wielu ciepłych i złotych barw.

Im więcej kolorowych liści tym lepiej! Nie bój się ich używać do dekoracji mieszkania i zewnątrz domu. Są dostępne pod ręką dla każdego i pozwolą zachować ten piękny jesienny klimat w mieszkaniu na dłużej, dodatkowo wnosząc bogatą paletę kolorów. Szyszki z pomarańczą, cynamonem i gałązkami to równie prosty i elegancki sposób na ozdobienie.

Jesienne dekoracje

Brązy, czerwienie, żółcienie, czyli piękna polska złota jesień! Możemy zatrzymać ją na dłużej, przystrajając nasz dom w tej kolorystyce. Bogata w akcenty jesień sprawia, że jesteśmy w stanie wykonać zachwycające i niezwykle proste elementy dekoracji, które będą symbolizowały tę porę roku. Jesienne dekoracje to nie tylko element wystroju i wprowadzenie tych pięknych ciepłych barw do wnętrza. To także doskonały pretekst do spędzenia czasu z rodziną, dziećmi. Wspólne wyjście na spacer w celu zebrania skarbów, wykorzystanych później do aranżacji.

Jesienne zapachy

Dla osób, które równie jak ja uwielbiają charakterystyczne dla jesieni zapachy 🙂 Dekoracje jesienne wykonane z cynamonu, suszonej pomarańczy, gałązek lawendy, szyszek, jabłek itd. wpływają na zmysł wzroku, dekorując i wprowadzając ciepły klimat, a dodatkowo pobudzają węch. Piękny zapach wydobędziesz również za pomocą  świeczek i olejków zapachowych.

Jesienne dekoracje ze światłem

Długie jesienne wieczory przy kubku gorącej kawy, herbaty czy czekolady. Jesienne dekoracje i pomarańczowe liście okrywające ulice. Nie może zabraknąć ciepłego blasku z kominka, świeczek lub światła lampeczek. Można je przerobić w nieprawdopodobnie piękne dekoracje jesienne. Girlanda nad kominek wykonana z jesiennych dekoracji lub zdobione świeczka czy lampki wprowadza wyjątkowy klimat, który rozgrzeje nawet w najchłodniejszy wieczór.

Pomysły na jesienne dekoracje

Jesienny wieniec

Z liści, szyszek, oraz innych materiałów możemy zrobić wspaniały jesienny wieniec, który stanie się efektowną ozdobą domu, balkonu czy tarasu. To wykorzystanie jedynie łatwo dostępnych materiałów, która z łatwością można dostać w każdym parku i lesie.  Za podstawę dobrym materiałem będą poskręcane i związane w okrąg gałązki . Gotowy wieniec jesienny można też ozdobić wstążką.

Pomysły na jesienne dekoracje Pomysły na jesienne dekoracje

Girlanda

Girlanda to wiszący „sznur” ozdobny nad drzwiami, na ścianie, nad stołem itd. Na jego wykonanie jest 1 000 różnych pomysłów. Do wykonania girlandy w klimacie jesieni najlepiej użyć szyszek i liście. Można stworzyć jeszcze lepszy efekt, dodając np. małe światełka, które podkreślą piękny wygląd girlandy i wprowadzą magiczny nastrój. Piękną i pachnącą będzie równie łatwa w wykonaniu girlanda z mieszanki jesiennych dodatków takich, jak pomarańcza, cynamon, liście, jabłka i szyszki. Można nawlec na zwykły sznurek wszystko, co kojarzy się z jesienią i wywołuje pozytywne uczucia, kiedy na nią patrzymy.

Pomysły na jesienne dekoracje Pomysły na jesienne dekoracje Pomysły na jesienne dekoracje

 

Zdjęcia wykorzystane ze strony Pinterest.

 

One Reply to “Pomysły na jesienne dekoracje”

  1. Wieńce adwentowe i bożonarodzeniowe - Blog florystyczny says: Odpowiedz

    […] Symboliczne 4 świece odpalane każdego tygodnia mogą być przygotowane w dowolny sposób, zatem jeśli masz ochotę zatrzymać odrobinę dłużej klimat jesiennego ciepła to będzie pomysł, który z pewności przypadnie Ci do gustu. Świece adwentowe ułożona w okręgu lub w rzędzie udekoruj np. za pomocą liści i sznurka jutowego, odrobina gałązek jarzębiny lub świerka stworzy doskonała całość. To doskonała mieszanka kończąca okres jesienny i zaczynająca zimowo-świąteczny. Jeśli nie masz jeszcze u siebie jesiennych dekoracji a zabierasz się do ich wykonania skorzystaj z kilku naszych małych inspiracji na jesienną kreatywność. […]

Dodaj komentarz