Prasowane kwiaty na obudowie telefonu

Kocham kwiaty – w moim mieszkaniu, na biurku lub jako wzór na mojej bluzce. Prasowanie świeżych kwiatów jest świetnym sposobem na zachowanie ich naturalnego piękna, a dekorując obudowę telefonu nimi, możesz zaprezentować swoje żywe kolory i dodać trochę natury do zwykłego gadżetu.

Możesz robić własne prasowane kwiaty umieszczając je w dużej książce, jak encyklopedia czy książka telefoniczna. Jeśli naciskasz  kwiaty, pamiętaj, że czas schnięcia trwa chwilę – zwykle minimum siedem dni.

obudowa telefonu z prasowanych kwiató

 

Będziesz potrzebować:
Prasowane suszone kwiaty
Płaska, biała obudowa
Klej rzemieślniczy
Płaska i równa powierzchnia do pracy
Taśma
Nożyczki
Pergamin
Linijka
Marker permanentny cienkowarstwowy
Czasomierz
2 plastikowe kubki
2 drewniane rzemiosła
Żywica epoksydowa o czystości 50/50
Aceton (lub zmywacz do paznokci z acetonem)
Patyczki
Brokat (opcjonalnie)

Krok 1: Rozmieść kwiaty

obudowa telefonu z prasowanych kwiató

Aby rozpocząć, umieścić prasowane kwiaty wg swojego uznania i baw się różnymi kwiatami. Jeśli chcesz dodać wiele kwiatów do swojej obudowy, upewnij się, że nie są one grubsze niż około 1,5 mm ,gdyż nie będziesz w stanie prawidłowo pokryć obudowy w żywicy. Pamiętaj, że Twoje prasowane kwiaty staną się lekko przeświecające, gdy zostaną pokryte żywicą, a zatem lśniące kwiaty w ciemniejszych kolorach najlepiej się sprawdzą. Gdy znajdziesz jakiś układ, którego chcesz, zrób zdjęcie w celu późniejszego wykorzystania.

obudowa telefonu z prasowanych kwiató

obudowa telefonu z prasowanych kwiató

Usuń kwiaty z pudełka i odłóż je na bok. Nanieś niewielką ilość kleju na największy kwiat i dokładnie przyklej go do obudowy. Postępuj zgodnie z resztą kwiatów, dopóki Twój układ nie zostanie zakończony.

Krok 2: Przygotuj żywicę

Upewnij się, że jesteś w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Przetnij papier pergaminowy o długości 2 stóp (około 60 cm) nożyczkami i przyklej go do płaskiej powierzchni roboczej. Weź żywicę i dokładnie przeczytaj wskazówki. (Uwaga: jeśli wskazówki dotyczące żywicy różnią się od poniższych czynności, pamiętaj, aby postępować zgodnie z instrukcjami dotyczącymi żywicy !)

obudowa telefonu z prasowanych kwiató

Połóż linijkę wewnątrz plastikowego kubka i zaznaczyć linie  za pomocą cienkiego markera. Twój pierwszy znak będzie na 3/8 cala, a drugi będzie na 3/4 cala.

obudowa telefonu z prasowanych kwiató

Ustaw czasomierz na2 minuty i przygotuj  mix. Powoli wlewaj żywicę do filiżanki do linii 3/8 cala. Pamiętaj, że dokładne polewanie ma decydujące znaczenie, więc nie nalewaj zbyt obfite. Następnie, powoli wlej utwardzacz na 3/4 calową linię, upewniając się, że nie przejdzie.

 

obudowa telefonu z prasowanych kwiató

Uruchom czasomierz i mieszaj zawartość kubka przy użyciu łopatki przez 2 minuty. Nie przejmuj się, jeśli zobaczysz w kubku dużo pęcherzyków – znikną później. Gdy zegar zgaśnie, umieść drugi plastikowy kubek na powierzchni roboczej i przygotuj gotowy do mieszania drugi nieużywany klej. Opcjonalnie: jeśli chcesz dodać brokat , posyp trochę do mieszanki teraz.

obudowa telefonu z prasowanych kwiató

 

Następnie ustaw czasomierz na 1 minutę i włóż  zawartość pierwszej filiżanki do drugiej filiżanki. Kontynuuj mieszanie, aż zgaśnie minutnik. Pozostaw żywicę przez 5 min

Krok 3: Dodaj żywicę do obudowy

obudowa telefonu z prasowanych kwiató

Powoli wlewaj niewielką ilość świeżo mieszanej żywicy na środek Twojej obudowy. Zawsze lepiej być ostrożnym i dodać zbyt mało żywicy niż za dużo.

 

obudowa telefonu z prasowanych kwiató

 

Rozprowadź żywicę blisko krawędzi twojej obudowy, używając  kijka. Upewnij się, że żywica nie przekracza krawędzi. Dodaj więcej żywicy w razie potrzeby, aż cała powierzchnia i wszystkie kwiaty zostaną pokryte. Lekko uderzaj w pęcherzyki, które pojawiają się na powierzchni, aby pomóc im zniknąć.

obudowa telefonu z prasowanych kwiatów

Umieść obudowę na papierze pergaminowym i przyglądaj się jej, gdy wysycha (około jednej do dwóch godzin). Jeśli żywica jst rozlane na krawędziach, zanurz końcówce patyczka w acetonie i wyczyść do czysta.

obudowa telefonu z prasowanych kwiatów

Gdy Twoja pierwsza warstwa żywicy wyschnie, zbadaj swoją pracę, aby upewnić się, że wszystkie kwiaty zostały prawidłowo pokryte.W razie potrzeby dodaj drugą warstwę żywicy.

 

One Reply to “Prasowane kwiaty na obudowie telefonu”

  1. Dzięki, wiedzy nigdy za wiele.

Dodaj komentarz