Nietuzinkowe dekoracje z plastrami drewna

Nietuzinkowe dekoracje z plastrami drewna

Najbardziej neutralnymi a zarazem najpiękniejszymi są rzeczy naturalne. Łączone z każdym stylem zawsze wkomponują się idealnie i nadadzą ciekawego i głębokiego wyrazu. W szczególności nieśmiertelnie piękne i pożądane od zawsze drewno. Każdy miłośnik natury docenia jego wygląd i zapach który przenosi w głębie lasu. 

Plastry drewna

To nic innego jak odcięte kawałki drewna o różnych grubościach. Różnorodność tej dekoracji ze względu ma fakturę, rysunek słoi i odcienie sprawia, że każdy kawałek wygląda inaczej. Do wykonania jakiejkolwiek ozdoby opartej na plastrze drewna można wykorzystać nawet ścinki. Doskonałym wyborem dla wielu dekoratorów okazuje się w szczególności drewno brzozowe, wyróżniające się szaro-białą korą. Z plastrów takiego innego gatunku drewna można wykonać zaskakująco dużo nietuzinkowych dekoracji. Prezentują się dobrze zarówno w surowym stanie, jak i przygotowane wg uznania np. oszlifowane i pomalowane.

Gdzie można kupić plastry drewna?

Ponieważ krążki stały się bardzo popularnym elementem dekoracji, obecnie na rynku można znaleźć ogromną ilość ofert z tym „produktem”. Znajdziecie go między innymi na allegro. Jednak jeżeli ktoś posiada kawałek ładnego drewna oraz piłę bez problemu może wykonać je na własną rękę (zachowując przy tym odpowiednie środki ostrożności). Aby je zrobić wcale nie trzeba być wykwalifikowanym stolarzem ani kupować doskonałego jakościowo drewna. Cena plastra brzozy o średnicy 12-15 cm wynosi ok. 4,50 zł.

Jak wykorzystać plastry drewna?

Ich naturalny urok pozwala na zastosowanie praktycznie w każdym otoczeniu. Plastry drewna wykorzystywane są we florystyce, dekoratorstwie, do rękodzieła itd. Kawałek drewna umieszczony w pomieszczeniu podobnie jak inne żywe elementy dekoracji takie jak kwiaty wnosi naturalny charakter do wystroju i ożywia go. Drewno w takiej postaci wykorzystuje się w szczególności w ostatnim czasie do wszelkiego rodzaju dekoracji ślubnych. Mogą posłużyć za podstawki do talerzy, tacki na potrawy, podstawa dekoracji a mniejsze plastry drewna posłużą za winietki czy podkładki na ślubne obrączki. Wdzięcznie prezentują się z takim dodatkami jak mech, juta, sznurek jutowy i oczywiście kwiaty.

Dekoracje mieszkania z plastrami drewna

Nietuzinkowe dekoracje, często przez swój niebanalny wygląd, dają wrażenie trudnych do wykonania i kosztownych. W rzeczywistości jest to materiał, który nie nadwyręży kieszeni, a dekoracje z jego udziałem są zaskakująco proste. Z odpowiednio przygotowanych plastrów, a także „surowych” można przygotować wiele domowych ozdób, a nawet drobnych mebli. Znajdą zastosowanie m.in. w kuchni jako deska do krojenia lub jako wisząca półka ozdobna w pokoju gościnnym ściana korkowa, zegar i wiele innych.

Nietuzinkowe dekoracje z plastrami drewna

Plastry drewna w weselnej dekoracji

Znane już wszystkim wesela w stylu boho i rustykalnym, w swojej charakterystycznej otoczce, przewidują między innymi dekoracje wykonane z drewna. Drewno w formie plastrów wykorzystywane jest w dekoracjach weselnych coraz chętniej, ze względu na tanie koszty i wyjątkowy leśny styl wprowadzany za ich pomocą. Wykonanie aranżacji czasem wiążę się jedynie z umieszczeniem plastra pod naczyniem jako podkładki. Florystki potrafią stworzyć z nich niepowtarzalne prace w połączeniu z kwiatami ciętymi.

 

 

 

 

2 Replies to “Nietuzinkowe dekoracje z plastrami drewna”

  1. Mi się bardzo spodobała ściana z plastrów drewna i bardzo chciałabym stworzyć taką u siebie w domu , ale to nie takie proste 🙂 Zima długa, więc może się uda.

  2. Niesamowicie podobają mi się takie drewniane dodatki, ale nie tylko jako dekoracja ślubu i wesela, ale także mieszkania 😉

Dodaj komentarz