Najpiękniejsze ogrody świata

Ogrody botaniczne w Japonii

Japoński ogród botaniczny jest jak żaden inny na świecie – są niezwykle różnorodne i dynamiczne. Goście mogą korzystać z rodzimych japońskich roślin z terenów górskich, lasów i siedlisk wodnych, ale także szerokiej kolekcji przedstawiającej historię kraju i przedstawiającej wiedzę i umiejętności japońskiej uprawy ogrodniczej.

Ogród Spekulacji Kosmicznej w Szkocji

Nawet jeśli mieszkasz w Szkocji, może nie wiesz o tym ukrytym klejnocie.

Skręcone landformy i tarasy zaprojektował Charles Jencks. Znajdują się wokół oryginalnego XVIII-wiecznego dworu i jezior zaprojektowanych przez Maggie Keswick. Jest nawet Ogród Sześciu zmysłów, piękna nazwa dla ogrodu!

 

Najpiękniejsze ogrody świata

Butchart Gardens, Kanada

To, co zaczęło się od Jennie Butchart, jest obecnie renomowanym ogrodem pokazowym na całym świecie. Niektóre z najważniejszych atrakcji to Sunken Garden, konna Lawn Walk, ogród różany, ogród japoński, ogród włoski i ogród śródziemnomorski.

 

Ogrody Lewens Hall – Cumbria

Ogród, który należy do wspaniałego domu, zaprojektowany w latach siedemdziesiątych XX wieku, wciąż jest reatulacją wielu jego oryginalnych elementów. Trzy stulecia ogrodnictwa i usprawnień są widoczne na każdym rogu i przekształcają ten ogród w magiczne miejsce. Każde pokolenie rodziny, która jest właścicielem nieruchomości, wprowadza coś nowego do ogrodu, aby stworzyć świeże i piękne, współczesne sadzenia.

 

najpiękniejsze ogrody świata

Kawachi Fuji Garden, Japonia

Można określić tylko jako niebo na ziemi, Kawachi Fuji Garden w Japonii. Kolory żywego bluesa i purpury są po prostu niesamowite.

 

najpiękniejsze ogrody świata

 

Nong Nooch Tropikalny Ogród Botaniczny, Pattaya, Tajlandia

W 1954 roku Pisit i Nongnooch Tansacha zakupili 600 akrów ziemi, na których planowali budowę plantacji owoców. Ale zdecydowali się poświęcić podstawy ochrony, a w 1980 r. otworzyli swój tropikalny ogród publiczniy.

 

najpiękniejsze ogrody świta

Kirstenbosch, Republika Południowej Afryki

Położony na dole Góry Stołowej w Kapsztadzie, Kistenbosch jest znany tyle samo ze względu na jego dramatyczne widoki, jak wspaniałe kolekcje flory. Skupienie się tutaj nie polega na rozrywce, ponieważ chodzi o zachowanie rdzennych roślin, co czyni ją stosunkowo niezwykłą i godną wizyty. Kirstenbosch jest także poświęcony rzadkim i zagrożonym roślinom w regionie, propagując je na miejscu i przywracając je do ich naturalnego siedliska.

 

najpiękniejsze ogrody świata

One Reply to “Najpiękniejsze ogrody świata”

  1. Ja mógłbym jeszcze śmiało polecić kostkę brukową, dzięki której również można uzyskać świetny efekt w ogrodzie.

Dodaj komentarz