Rośliny lecznicze

Od konopii po kocimiętkę są setki nadzwyczaj popularnych ziół, kwiatów, jagód i roślin, które mogą służyć wszystkim ważnym celom medycznym i zdrowotnym, które mogą Cię zaskoczyć: przeciwzapalne, przeciwgrzybicze, odstraszające owady, antyseptyczne, wykrztuśne, przeciwbakteryjne, detoksykacje, redukujące gorączkę, anty-histaminy i łagodzące ból. Oto kilka silnych zakładów medycznych, które prawdopodobnie znajdziesz na podwórku – co może pomóc w drobnych urazach, złamaniach, ukąszeniach i bólach

Konopia

Poważnie. Choć konopia jest nadal niezgodna z prawem , w 12 stanach jest legalna w celach leczniczych. Marihuana była legalna do 1970 roku, kiedy została sklasyfikowana jako narkotyk. Nikt nie myślał o tym jako niebezpiecznym lub nielegalnym narkotyku do 20 wieku; W rzeczywistości konopie były główną uprawą George Washingtona i wtórną uprawą Thomasa Jeffersona. Na niej napisana jest Deklaracja Niepodległości; Biblia Gutenberga została wydrukowana na konopii. W rzeczywistości aspekt środowiskowy legalizacji marihuany – konopi jest niezwykłą i odnawialną rośliną, oferującą wszelkiego rodzaju artykuły spożywcze i produkty, które przewyższają bawełnę i plastik. Ale korzyści zdrowotne są dobrze udokumentowane, od depresji i łagodzenia lęku w celu zmniejszenia ciśnienia krwi, łagodzenia bólu i leczenia jaskry. Nie jest uzależniający, nie zabija komórek mózgowych . Najważniejsza linia dla turystów pieszych: kiedy twoja noga jest złamana (ból), a niedźwiedź zjadł Twojego przyjaciela (depresja) i zgubisz się, bo zapomniałeś kompasu (dumbass), sięgnij po konopię indyjską 🙂

Rośliny lecznicze

Paproć

Jedna z najstarszych roślin na świecie, istnieje wiele odmian paproci.Soki uwalniają się szybko łagodzą oparzenia pokrzywy, a także łagodzą drobne cięcia, stawy i oparzenia . Lady paproć faktycznie rośnie w całej Ameryce Północnej, ale są też spotykane w obszarach o wysokim opadach deszczu.

Rośliny lecznicze

Mak

Genialne kwiaty maku sprawiają, że roślina opioidowa ma charakter ikonowy. Jest skutecznym lekiem drażniąco-nerwowym i jest bezpieczny w użyciu u dzieci pobudzonych. Można zaparzyć z niej herbatę aby szybko złagodzić nerwowość i napięcie . Silniejszy wywar będzie oferował ulgę w bólu. (Wywar jest wykonywany przez „duszenie” wszystkich bezpiecznych części roślinnych, w tym łodyg i korzeni, jeśli to możliwe, w wodzie przez kilka godzin, a najlepiej moczyć przez noc).

Rośliny lecznicze

Wrotycz pospolity

Jeśli zdecydujesz się wędrować po Europie zamiast po górach w Meksyku, Warto wiedzieć o kilku pomocnych roślinach leczniczych. Tansy to aster starożytny i środek zaradczy, używany do aromatyzowania piwa i gulaszu oraz odstraszania owadów. Ocieranie liści na skórze zapewnia skuteczny środek odstraszający owady. Mówi się, że jest trujący, gdy jest wydobywany, ale kilka liści nie jest szkodliwe, jeśli je spożyjesz.

Rośliny lecznicze

Mięta

Większość różnych rodzajów „mięty” lub mentha – spearmint, koreańskich mięt, applemint, regularna stara mięta – odnotowano korzyści zdrowotne i właściwości lecznicze. Mięta jest znana z łagodzenia bólów głowy, nudności, bólu żołądka i zmniejszających nerwowość i zmęczenie. Koreańska mennica, nazywana również miętą indyjską i hyzopem, jest dosyć skutecznym lekiem przeciwwirusowym, co jest przydatne w zwalczaniu przeziębienia i grypy. Niezależnie od kontynentu, na którym się znajdujesz, zazwyczaj możesz znaleźć jakiś rodzaj mięty. Przyrządzaj jedzenie lub przygotuj herbatę, aby uzyskać wszystkie korzyści zdrowotne.

Rośliny lecznicze

Lucerna

Jest paszą dla zwierząt gospodarskich z jednego powodu: jest niezwykle bogata w minerały i substancje odżywcze i związki wspomagające zdrowie. Z korzeniami, które rosną od 20 do 30 stóp głębokości, lucerna jest uważana za „ojca wszystkich roślin”. (Zawiera także dużą ilość białka na zielono.) Pierwotnie rozwijała się na Morzu Śródziemnym i na Bliskim Wschodzie, ale teraz rozprzestrzeniła się w większość Europy i Ameryki. Może leczyć nudności, kamienie nerkowe, bóle nerek i dyskomfort w moczu. Jest silnym lekiem moczopędnym i trochę pobudzającym, wspomaga regeację po walce z chorobą. To środek czyszczący wątrobę i jelita, a długotrwale stosowany może pomóc zmniejszyć poziom cholesterolu. Możesz kupić nasiona i kiełki, ale dobrze jest jeść liście prosto z ziemi.

Rośliny lecznicze

Szałwia

Jest uważana za najbardziej wartościowe ziele. Jest przeciwzapalny i przeciwgrzybiczy. W rzeczywistości, według odnotowanego zasobu World’s Healthiest Foods: „Jego reputacja jest nawet przedstawiona w, Salvia officinalis, wywodzącym się z łacińskiego słowa” salvere „, co oznacza” zbawić „. Środek konserwujący mięso przed chłodzeniem .Wspomaga trawienie, łagodzi skurcze, zmniejsza biegunkę, walczy z przeziębieniami, zmniejsza stan zapalny i obrzęk, koi rozcięcia i oparzenia oraz zabija bakterie. Przynosi kolor nawet szarym włosom.

Rośliny lecznicze

 

Jeżyny

Czy wiesz, że jeżyny mają przydatne właściwości lecznicze? Oczywiście maja antyoksydanty i witaminy, ale liście i korzenie również mają wartość. Rdzenni Amerykanie długo wykorzystywali łodygi i liście do uzdrawiania, jednocześnie ciesząc się młodymi pędymi obrane jak warzywa i jagody, zarówno surowe, jak i dżemy. Liście i korzeń mogą być stosowane jako skuteczne leczenie przeciw biegunce i biegunce, a także służą jako lek przeciwzapalny i ściągający. Idealny do leczenia cięć i stanów zapalnych w ustach.

Rośliny lecznicze

 

Dzika chinina

Jest tradycyjnie stosowany w medycynie alternatywnej w leczeniu osłabienia, uczucia zmęczenia, infekcji dróg oddechowych, zakażenia układu żołądkowo-jelitowego i choroby wenerycznej. „Niezależnie od dolegliwości, chinina jest sławna w leczeniu jej. Tylko korzeń i kwiaty są jadalne.

Rośliny lecznicze

 

 

2 Replies to “Rośliny lecznicze”

  1. Wiesz co jest w tym wszystkim najlepsze? Praktycznie wszystkie te rośliny można znaleźć na polu, w rowie lub lesie, a mało kto korzysta z ich dobrodziejstw.

    1. Magda Rachwalska says: Odpowiedz

      Otóż to , można je w bardzo łatwy sposób znaleźć a ludzie wolą iść do apteki na każdą błahostkę łykać tabletki : /

Dodaj komentarz