Najdziwniejsze rośliny świata cz.1

najdziwniejsze kwiaty świata

Strąki nasion, które wyglądają jak czaszki. Chryzantemy, które przypominają pająki. Storczyki z wyglądem małpy. W świecie florystyki, piękno jest rzeczą wspólną. Ale jak większość rzeczy w życiu, piękno jest w oku patrzącego.

 

Małpia twarz  (Dracula simia)

Dwoje ciemnych malutkich oczu, rozmyte przerywane brwi, futrzany mały nosek i broda dają uderzające podobieństwo małpek, które stają się jeszcze bardziej wyraziste, gdy są oglądane z pewnej odległości. Twarz Małpy Orchidea jest rzadkością więc nie denerwuj się, jeśli nigdy nie widziałeś jego wcześniej. Występuje on tylko w lasach południowo-wschodniego Peru i Ekwadoru na wysokości ponad 900 metów. Ma zdolność do kwitnięcia przez cały rok, a jej kwiaty pachną jak dojrzałe pomarańcze, dzięki czemu jest cennym dodatkiem do każdego ogrodu konesera.

najdziwniejsze kwiaty swiata

Krąpiel całolistna (Tacca integrifolia)

Biała roślina nietoperz jest jednym z największych i najbardziej niezwykłych kwiatów. Te dziwne, małe czarne kwiaty występują w skupiskach dwudziestu do czterdziestu i przypominają twarze nietoperzy, natomiast białe przylistki powyżej przypominają uszy nietoperza.Rośliny mogą rosnąć w dowolnym miejscu. Osiągają od 60 do 90 centymetrów wysokości. Występuje zarówno w wersji czarnej jak i białej. Wąsy kwiatu również rosną dość długie, a niekiedy aż do ziemi.

najdziwniejsze rośliny świata

Ćma Orchidea (Phalaenopsis amabilis)

Z ponad 25.000 różnych gatunków storczyków na planecie to nic dziwnego, że więcej niż kilka z nich trafi na naszą listę. Ćma Orchidea jest rzeczywiście najbardziej popularnym rodzajem storczyka i nosi nazwę ze względu na jego rzekome podobieństwo do ćmy w locie. Pochodzi z południowo-wschodniej Azji, Filipin i północnej Australii. Występuje w prawie każdym kolorze tęczy. Więc co dokładnie odróżnia ją od jej 24,999 rodzeństwa ? Przedziwna zdolność ćmy orchidei. Wielokrotne kwitnienie gdy rośnie w optymalnych warunkach.

najdziwniejsze rośliny świata

Gnijący Kwiat (Raflezja keithii)

Jeśli widzieliście film Dennis rozrabiaka niż można zapomnieć tego kwiata, na którego kwitnięcie pan Wilson czekał prawie 40 lat. Gnijący Kwiat, o którym teraz mówimy możemy znaleźć jedynie w lasach deszczowych Indonezji. Gnijący Kwiat jest pasożytniczym organizmem, który nie ma widocznych liści, korzeni i łodygi. Wciąż zastanawiasz się dlaczego jest nazywany gnijącym kwiatem? Powiedzmy, że nie należy wdychać jego zapachu zbyt głęboko.

najdziwniejsze kwiaty świata

Usta Niewiasty (Psychotria elata)

Jasne czerwone kawałki przypominające jaskrawoczerwone usta niewiasty są w rzeczywistości przylistkami, a nie płatkami. Przylistki „całuśne” są tylko na kilka dni przed otwarciem, aby odsłonić te małe żółte i białe kwiaty wewnątrz. Roślina pochodzi z tropikalnych regionów Kolumbii, Kostaryki i Panamy, ale ze względu na jej popularność to wylądowała na liście zagrożonych.

najdzwiniejsze kwiaty świata

Tancerki (Impatiens bequaertii)

Te małe piękności są jednym z najrzadszych kwiatów i są dość trudne do znalezienia, nawet dla najbardziej zdecydowanych kolekcjonerów roślin. Nazywany przez ich podobieństwo do tańczących pań w sukienkach, te małe kwiaty są charakterystyczne dla wschodniej Afryki i występują w kolorze białym i różowy. Sama roślina jest dość drobna, jednak największe okazy dochodzą do granicy 2 metrów.

najdziwniejsze kwiaty świata

Podziemna roślina (Hydnora africana)

Ta południowoafrykańska podziemna roślina jest naprawdę jedną z najbardziej niezwykłych roślin na Ziemi. Występuje w suchych regionach południowej Afryki. Hydnora africana, zwany także szakalem żywności przez mieszkańców, nie ma widocznych liści, korzeni ani chlorofili. Jest ściśle pasożytnicza. Pomimo swojego monstrualnego wyglądu i obrzydliwego zapachu, produkuje smaczne jagody, które są po prostu pyszne, gdy pieczone są nad otwartym ogniem. Owoc ma również właściwości ściągające i był używany do konserwowania sieci rybackich, do opalania się i leczeniu trądziku.

najdziwniejsze kwiaty świata

Dwulistnik pszczeli (Ophrys apifera)

Ten maluch dostaje swoją nazwę od jego niesamowitego podobieństwa do trzmiela. Jej nazwa pochodzi od greckiego słowa „Ophrys”, co oznacza, brew, być może nawiązując do rozmytych bitów wokół krawędzi kwiatu. Dwulistnik pszczeli jest szeroko rozpowszechniony w całej Europie i na Bliskim Wschodzie, a nawet Afryce Północnej, ale to staje się coraz bardziej ubogie, ponieważ proces rozmnażania jest trudny.Roślina ta potrzebuje w symbiozie pewnego rodzaju grzyba, aby pomyślnie się rozwijać, przez co przesadzenie jej jest niezwykle trudne. Ten kwiat jest mądrzejszy, niż się wydaje; kwiaty są wyłącznie samopylne. Kolorystyka i kształt kwiatu naśladuje wygląd i zapach pszczoły płci żeńskiej, która wabi samce pszczół do współpracy, a tym samym przyspiesza proces zapylania.

najdziwniejsze kwiaty świata

Owinięte niemowle (Anguloa uniflora)

Zostały odkryte w Kolumbii Andach pomiędzy 1777-1788 podczas dziesięcioletniej wyprawy, ale nie zostały nazwane. i oficjalnie sklasyfikowany aż w 1798. W niektórych okresach kwitnące rośliny mają unikatowe kształty i przypomina dziecko zawinięte w białe pieluszki. Ich kuszący zapach przyciąga owady na zawiasach krawędzi płatka gdzie niczego nie podejrzewające stworzenia wchodzą do kolumny zwiększając zapylenie.

najdziwniejsze kwiaty świata

Dodaj komentarz