Miniaturowe bukiety

Jeśli jesteś kwiaciarnią, zapewne słyszałaś o szaleństwie #tinybouquet na instagramie. Co oznacza „Tiny Bouquet” ? To nic innego jak miniaturowe bukiety. Dlaczego aranżacja tych miniaturowych kwiatów jest tak przyjemna?

Pierwszym powodem jest wyzwanie i coś zupełnie niestandardowego, innego. To nie jest takie proste, aby zaprojektować malutką kompozycję z żywych kwiatów i zachować przy tym proporcję. Potrzebny jest do tego zmysł florysty jako artysty. Przy tworzeniu miniaturek bukietów, mają zostać zachowane wszelkie zasady dotyczące układania kwiatów, które wymagają prawdziwego rzemiosła antyartystycznego, żeby zaprojektować i ułożyć miniaturowe bukiety.

Być może jeszcze o tym nie słyszałaś. W Polsce nie jest to aż tak powszechne, jeszcze, ale zdecydowanie wyróżnisz się umieszczając kilka miniaturowych prac na swoim instagramie. Spójrz na kilka wybranych kwiaciarni, które postanowiły sprostać zadaniu i wykonać bukieciki.

01. Shannon Ryan Floral Design

02. Flower Designs Song Bird

03. Lorist The Florist

04. Bloomwuppertal

05. Botanicalbright

06. Rockin Roses Florist

07. Anne Marthe Omsted-Burenius

Mini bukiety

Tworzenie tych małych bukietów jest wyzwaniem, które przyjmują kolejno coraz to nowe profile na instgramie. Jego wykonanie jest skomplikowane, dlatego budzi tak duży zachwyt, jeśli pokaże się go w odpowiednich proporcjach. Tak mała kompozycja kwiatów stwarza nowe możliwości fotografii. Na kilku profilach można zauważyć lalkę barbie trzymającą kwiaty lub inne bajkowe scenerie. To świetna propozycja na pokazania ciekawego materiału w profilu kwiaciarni.

Mini bukieciki są trochę jak małe domki dla lalek. Pobudzają naszą wyobraźnię, bawią i są urocze. Niezależnie od tego, dlaczego tak jest, te rzeczy są uroczę i zabawne. Mini bukieciki to prawdziwy krok naprzód w branży kwiatowej. Pokazuje jak niesamowicie kreatywni i utalentowani i artystyczni są floryści.

Dołącz do wyzwania. Stwórz własny mini bukiecik lub całą serię i przedstaw w ciekawej, dopasowanej do wymiarów bukietu scenerii. Sprawdź swoją cierpliwość, zdolności i zapełnij galerię zdjęć w socjal mediach czymś świeżym!

UWAGA!!!! Jeśli chcesz podzielić się swoimi mini pracami i umieścić je wraz z krótkim wpisem na naszym blogu pisz na adres e-mail: magda@florystyczneinspiracje.pl

Dobrej zabawy! :*

Bądź na bieżąco z nowymi wpisami i lekcjami, zapisując się do newslettera 🙂

Dodaj komentarz