Ile wyniesie całkowity koszt zatrudnienia pracownika w 2020 roku

Ile wyniesie całkowity koszt zatrudnienia pracownika w 2020 roku

Przedsiębiorca w swojej firmie może zatrudnić pracownika w oparciu o różne umowy. Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę jest najpopularniejszą formą zatrudnienia. Właściciele kwiaciarni często zadają sobie pytanie, ile wynosi całkowity koszt zatrudnienia pracownika w kwiaciarni? Jaki jest koszt utrzymania pracownika?

Ile zapłaci właściciel kwiaciarni za pracownika w 2020 roku

Co roku sukcesywnie podnoszona jest kwota za najniższe wynagrodzenie. Dotyczy ona każdego przedsiębiorstwa bez wyjątku. Co to oznacza dla przedsiębiorców prowadzących własną kwiaciarnię? Aby pracownik mógł otrzymać wyższe wynagrodzenie minimalne, pracodawca automatycznie musi ponieść wiesze koszty. Wzrost wynagrodzenia zaplanowany jest także na 2020 rok. Ile zatem w 2020 roku będzie płacić właściciel kwiaciarni za pracownika?

Koszt zatrudnienia pracownika w 2020

Od stycznia 2020 roku planowane jest podniesienie minimalnego wynagrodzenia o 8,9 %. Najniższa krajowa w 2020 roku wyniesie zatem 2450 złotych brutto dla każdego pracownika zatrudnionego w oparciu o umowę o pracę. Wynagrodzenie minimalne, co najmniej raz w roku podlega waloryzacji. Ostateczna stawka zostanie podana do 15 września 2019 roku, jednak nie jest to tajemnicą, że rząd planuje wzrost o 200 zł brutto. Pracownik kwiaciarni otrzyma tym samym 140 zł więcej w porównaniu do bieżącego roku.

Całkowity koszt utrzymania pracownika 2020

Składki ZUS również rosną każdego roku. Nie da się ukryć, że ich wysokość co roku przekracza magiczne progi. Całkowity koszt zatrudnienia pracownika w 2020 na umowę o pracę będzie przy takim poziomie wynagrodzenia wynosił 2.951,77 zł.

Dodaj komentarz