Pomysł na walentynki

pomysł na walentynki

Walentynkowe szaleństwo

Znowu walentynki 🙂 Myślicie sobie: kolejny rok z rzędy róże? Jak najbardziej. Są one symbolem miłości zwłaszcza te czerwone, nigdy nie nudzą się kobietom. Jedyną kwestia związaną z wręczaniem ich, jest ich forma. To w jaki sposób zostaną one ułożone, ozdobione ma spore znaczenie. Oczywiście, wiele kobiet powie, że sam gest się liczy i symboliczna róża od ukochanego daje wiele szczęścia. To prawda. Jednak czasem chcemy podarować trochę więcej, aby zaskoczyć naszą połówkę i dać jej powód aby ten dzień pamiętała jako jeszcze bardziej wyjątkowy. Bardzo powszechnym trendem stały się flowerboxy, kwiaty umieszczone w pudle wyglądają pięknie i oryginalnie. Postanowiliśmy wykonać sami walentynkową niespodziankę. Bardzo łatwy oraz szybki sposób. Odeszliśmy trochę od standardowego papierowego pudła. Skupiliśmy się na tym aby wykonanie było oryginalne, łatwe oraz cieszyło oczy : )

Podstawą całego wykonania są oczywiście kwiaty. Myślę, że różę najlepiej wpisują się w tematykę walentynek, dlatego też je wybraliśmy. W tym projekcie wykorzystaliśmy kwiaty sztuczne, jednak uważam, że słuszniejszym wyborem na tą okazję okażą się żywe kwiaty. Będą potrzebowały dostępu do wody, który zapewni gąbka mokra  dodatkowo utrzymująca nasze kwiaty w pożądanej pozycji. Teraz czas na wybór „czegoś” w co możemy włożyć wyżej wymienione rzeczy.

Postawiliśmy na osłonkę wiklinową Potraktowaliśmy ją jako alternatywę dla flower-boxa. Środek wyłożony jest folią dlatego nie ma obawy przed zamoknięciem/zniszczeniem się. Jedyne co pozostało to przyciąć odpowiednio róże, umieścić w namoczonej gąbce i włożyć w wybranym przez nas „pudle”. Dużą zaletą takiego wyboru jest fakt, że wiklinową osłonę możemy wykorzystać w późniejszym czasie np. do zasadzanie w nim kwiatka.

Zobaczcie efekt końcowy naszej pracy oraz kilka pozostałych zdjęć, które również mogą okazać się inspiracją w tworzeniu bukietów walentynkowych.

pomysł na walentynkipomysł na walentynkipomysł na walentynki

Standardowe pudła flower-box

pomysł na walentynki

pomysł na walentynki

pomysł na walentynki

 

3 Replies to “Pomysł na walentynki”

  1. Ciekawe, jeszcze nie zetknęłam się z czymś takim. Bukiety w eko torbach owszem, ale flowerbox to dla mnie nowość. Ale w sumie nie dziwię się, ponieważ bukiety walentynkowe i generalnie kompozycje florystyczne pojawiają się dziś w coraz nowszych i coraz bardziej zaskakujących formach. Nie ma takiej nudy jak jeszcze kilkanaście lat temu. Chyba rozwój kwiaciarni internetowych się do tego przyczynił.

    1. Magda Rachwalska says: Odpowiedz

      To niesamowite ile nowości pojawiło się we florystyce. Różnorodność jest naprawdę ogromna, a pomysły coraz ciekawsze: )Dziękuje za komentarz, pozdrawiam.

  2. Moim zdaniem każdy prezent od serca będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. W przypadku prezentu dla kobiet szczególną uwagę należy jednak zwrócić na opakowanie w jakim zamierzamy wręczyć upominek.

Dodaj komentarz