Jak stworzyć kino letnie w ogrodzie.

Kino w Twoim ogrodzie

Nie możemy wyobrazić sobie lepszego spędzania długich letnich  wieczorów, jak przy filmie w ogrodzie. To łatwiejsze niż myślisz – wystarczy wybrać idealny letni film!

Jeśli nie udało się dostać biletów na seans w lokalnym parku, dlaczego nie zaprosić przyjaciół na swoje własne podwórko? Nie musi to być drogie – zwłaszcza jeśli możesz pożyczyć projektor od przyjaciela – a co najważniejsze, sam wybierzesz film do obejrzenia.

1.Znajdź odpowiednie miejsce

Kino w Twoim ogrodzie

 

Niezależnie od tego, czy zrobisz swoje kino na świeżym powietrzu na dole ogrodu, czy na balkonie, tarasie lub dachu, upewnij się, że masz kawałek ziemi, który jest suchy i ochronę przed wiatrem. Możesz użyć lampek, aby ozdobić przestrzeń, ale pamiętaj, aby je wyłączyć przed rozpoczęciem filmu, aby nie miały wpływu na obraz. Staraj się też unikać ruchliwych miejsc, w którym na ekranie mogą się odbijać latarki lub jasne światła wewnętrzne.

 

2. Zainwestuj w projektor

Kino w Twoim ogrodzie

 

Kiedyś przyzwoite projektory były niezwykle drogie i mogły być używane tylko w sytuacjach zaciemnienia. Jednak najnowsze modele są wystarczająco jasne, aby można było korzystać z lampek . Są cichsze i bardziej zwarte, więc nie musisz się martwić, że denerwujący warkot popsuje nastrój.

3. Podłącz źródło sygnału wideo

Może to być odtwarzacz DVD lub Blu Ray, laptop lub inne urządzenie

Jeśli chcesz mieć wspaniały dźwięk, możesz podłączyć głośnik przez gniazdo lub poszukaj modelu z Bluetooth. Postaw na ten drugi, a będziesz mógł połączyć się bezprzewodowo z dźwiękiem lub głośnikiem Bluetooth. Lub jeśli będzie późno  i oglądasz sam, możesz podłączyć parę słuchawek Bluetooth, aby nie przeszkadzać sąsiadom.

 

4.Utwórz ekran kinowy

Kino w Twoim ogrodzie

 

Najprostszym sposobem na to jest przyklejenie białego arkusza . Można również zrobić własny ekran, szyjąc razem fragmenty podsufitki. Wkręć na długości kawałek drewna na górze i dole i przykręć haczyki śrubowe do góry, a następnie powieś na ścianie lub ogrodzeniu. Jeśli pieniądze nie są problem, można wynająć lub kupić nadmuchiwany ekran.

 

5. Upewnij się, że goście mają wygodne miejsca

Kino w Twoim ogrodzie

 

Możesz zrobić swoje wymyślne kino na świeżym powietrzu bardziej wyrafinowane, rzucając kilka dywaników i ustawiając krzesła, ławki, a nawet hamaki, aby się zrelaksować.Wystarczy upewnić się, że każdy ma dobry widok i trzymać koce na boku lub możesz zapalić ognisko w przypadku, gdy będzie chłodniej .

 

6. Przygotuj napoje i przekąski

Kino w Twoim ogrodzie

To może być coś prostego, jak popcorn, butelkowane napoje. Możesz również zrobić grilla lub zainwestuj w odkryty piec i upiecz pizzę. Możesz też pokusić się na własną lemoniadę. Po prostu wymieszaj zioła, sok z 6 cytryn i 2 limonek z 200 g cukru i 1,5 litra gotowanej wody. Pozostaw mieszaninę do ostygnięcia w lodówce.

 

One Reply to “Jak stworzyć kino letnie w ogrodzie.”

  1. mega zdjęcie tego pierwszego kina plenerowego w ogrodzie!

Dodaj komentarz