Aranżacja- porady, pomysły

florystyczne inspiracje

 

Jeśli chodzi o crafting –  idealne nakrycie stołu, każdy szczegół się liczy. Jednak jest jeden element, który zazwyczaj wyróżnia się od reszty: układ kwiatów.

Nikt nie wie o tym tak dobrze, jak Ron Wendt, projektant ślubów, eleganckiej kolacji czy letniego festynu.

Tutaj, mamy jego kilka prostych wskazówek.florystyczne inspiracje

Istnieją cztery rodzaje kwiatów, a jedna z zasad mówi aby mieszać je ze sobą. Kwiaty, takie jak róże ogrodowe, piwonie, dalie i słoneczniki, godne polecenia podczas gdy kwiaty wypełniające, takie jak Alchemilla, Astrantia i Queen Anne koronki, wypełniają luki. Długie, wysokie kwiaty jak Astilbe, Delphinium Belladonna i Larkspur są dobrymi przykładami linii kwiatów – kwiaty, które określają kształt porozumienia. Liście jak paprocie, liście Hosta i krzewów, bluszcz i dodają kontrastu.

Spójrz na kolory i charakter inspiracji

„Jeśli rośliny kwitną razem w naturze, będą pracować w układzie”, mówi Wendt. Podobnie, jeśli rodzaje kwiatów rosły w tym samym okresie roku lub jeżeli są one z tej samej rodziny kolorów.

Aranżacja- porady, pomysły

Po wybraniu swoich kwiatów, nadszedł czas, aby wybrać idealny kieliszek. Według Wendt, najlepsze wazony są wąskie na szyi i stopniowo szerszy u podstawy; wazony cylindrowe, kula w kształcie wazy tez dobrze spełnia swoją rolę. Czemu? Szersza podstawa umożliwia ustawienie kwiatów, więc nie są one wszystkie wystające prosto w górę, podczas gdy szyjka trzyma kwiaty na miejscu.

Za pomocą noża – nie nożyczek

Jest konieczne, aby nie używać zwykłych nożyczek. Końcówki kwiatów powinno się przyciąć pod skosem. Nie powinno się używać do tego nożyczek, tylko ostrego noża (nożyczkami możemy zmiażdżyć tkankę przewodzącą łodyg).

florystyczne inspiracje

Dodaj komentarz