8 rzeczy, o których w kwiaciarni nam nie powiedzą.

sposoby o których nie usłyszysz w kwiaciarni

 

Wiosna już za rogiem, może to oznaczać tylko jedno – świeżo cięte kwiaty sezon już tuż tuż. Ale gdy opuszczasz kwiaciarnię z pięknym bukietem, nie oznacza, że odchodzisz, z wszystkim czego potrzebujesz. Istnieje kilka mniej znanych tajemnic kwiaciarni. Może większość pań sprzedających nam kwiaty zapomina dzielić się z nami swoimi patentami jak przedłużyć żywotność bukietu

1. Zamiast używać nożyczek, użyj ostrego noża.

Do cięcia dolnej części łodygi. Będziesz musiał to zrobić, pod kątem 45 stopni w małej misce z wodą. Rozwiązanie to pomoże zapobiec przenikaniu powietrza do łodygi, dzięki czemu kwiaty cięte zwiększą swoja żywotność.

2. Poniedziałki są najlepszymi dniami, aby przyjść.

Jest to dzień, w którym większość lokalnych kwiaciarni będzie uzupełniać swoje zapasy o najświeższe kwiaty. A jeśli chcesz wiedzieć, czego możesz się spodziewać, kiedy przekroczysz drzwi, zadzwoń w piątek lub sobotę, aby dowiedzieć się, co w poniedziałek „zasili” zasoby kwiaciarni.

8 rzeczy, o których w kwiaciarni nam nie powiedzą

3. Przed zakupem ściśnij róże.

Jeśli zdecydujesz się odebrać róże osobiście, nie zamawiając je online, delikatnie ściśnij część róży gdzie płatki łaczą się na szczycie łodygi. Jędrność wskazuje świeżość, więc jeśli jest miękka i gąbczasta, róża jest stara i nie będziemy chcieli aby wyszła z nami z kwiaciarni.

4.Domowe sposoby na poprawę kondycji.

Używaj wybielacza do sterylizacji wazonu i dodaj trochę cukru do wody wraz z miedzianym groszem. Słodka rzeczy dostarczy składniki odżywcze, podczas gdy wybielacz działa jako środek przeciwbakteryjny. Inni faworyci?  Wódka, która może spowolnić więdnięcie.

8 rzeczy, o których w kwiaciarni nam nie powiedzą

5.Codzienna mgiełka.

Zauważ jak kwiaciarni lekko spryskują bukiety przez cały dzień? To dlatego, że łodygi nie są jedynym miejscem, którymi kwiaty mogą czerpać wodę. Więc daj im mgłę z wody co jakiś czas.

6. Lakier do włosów.

Wierzcie lub nie, lakier zatrzyma kwiaty przed blaknięciem. Opryskaj płatki bardzo lekko a one zachowują swoje odcienie dłużej.

sposoby o których nie usłyszysz w kwiaciarni

7. Trzymaj kwiaty z dala od owoców.

Owoce, jak również inne rośliny, mogą emitować gaz zwane etylenem, który spowoduje, że piękny bukiet zacznie więdnąć przedwcześnie.

sposoby o których nie usłyszysz w kwiaciarni

8. Strzeż swe kwiaty.

Kominki wydzielają ciepło, składanie kwiatów w pobliżu nich może spowodować odwodnienie i przedwczesne więdnięcie. To samo odnosi się do bezpośredniego światła słonecznego.

Dodaj komentarz