10 najlepszych sukulentów do domu

Sukulenty

10 najlepszych sukulentów do domu.

Sukulenty tworzą rozległe i zróżnicowane grupy roślin, oferując łatwe do opanowania wybory do domu. Ponadto wyglądają oszałamiająco zasadzone samotnie lub jako towarzysz.
Zabarwienie sukulentów wydaje się niemal nieograniczone: niebieskozielone, różowe, czerwone, żółte, białe, burgundowe, prawie czarne, różnobarwne i inne. Liście mogą być zaokrąglone lub kolczaste. Wiele z nich ma przyjemny „dotyk” – nawet kaktusy.
Wszystkie kaktusy są soczyste, ale nie wszystkie sukulenty są kaktusami.
Choć niektóre rodzaje mają dość duże wymagania pielęgnacyjne, większość z nich jest łatwa do wyhodowania, ponieważ wyewoluowały one ze specjalnymi tkaninami do przechowywania wody, które pozwalają im przetrwać w środowiskach, które są zbyt suche dla większości innych roślin.
Warunki takie jak mała wilgotność i ciepła temperatura, występujące w większości domów, a jednocześnie lubią światło bezpośrednie, mogą dostosować się do niższego światła. Wszyscy wolą szybko opróżniające podłoże doniczkowe, które nie jest zbyt często podlewane. Pozostawić glebę do wyschnięcia pomiędzy podlewaniami.

Te 10 najlepszych roślin do domu jest łatwe do znalezienia i opieki.

Sukulenty

Rozchodnik Morgana

Najlepiej prezentuję się w koszu wiszącym. zaokrąglające się, szaro-zielone lub szaro-niebieskie liście wyrastają do 3 stóp długości. Pochodzi z Meksyku, preferuje średnią i wysoką temperaturę, aby uzyskać najlepsze efekty.

Uprawy: Pozwól, aby gleba nieznacznie wysuszyła się między podlewaniami, i pozostaw ziemię delikatnie suchą podczas zimowania. Chociaż rzadko kwitnie, różowe lub czerwone kwiaty mogą pojawić się na końcu łodyg w lecie.

Liście spadają nawet przez lekkie dotknięcie, więc trzymaj go, gdzie nie będzie przeszkadzał. . Mimo, że lubi jasne światło, nagłe narażenie na bezpośrednie działanie promieni słonecznych może powodować oparzenie .

Sukulenty

Kaktus Bożego Narodzenia

Aby rosły, pozwól, aby górne 2 warstwy mogły wyschnąć między podlewaniami. Trzymaj je w zimnie. Kiedy roślina jest w pączku, należy zwrócić szczególną uwagę, ponieważ nawet niewielkie odwodnienie lub nadmierne podlewanie może powodować opadanie pąków. Zapewnij średnią do wysokiej ilości światła i nawoź trzykrotnie latem.

 

Sukulenty

Wilczomlecz okazały

Popularny import z Madagaskaru, korona cierni może rozkwitać przez cały rok, jeśli ma wystarczająco dużo światła. Długie, łyżeczkowate liście pojawiają się na końcach kolczastych gałęzi, a także pąki małych kwiatów. Możesz nie zauważyć kwiatów, ponieważ są one tak małe, ale zobaczysz czerwone, łososiowe lub żółte warkocze, które je otaczają .
Gdy roślina jest w rozkwicie, wysuszaj glebę między podlewaniami. Kiedy roślina nie kwitnie, upewnij się, że górna połowa doniczki jest sucha przed podlewaniem. Nie pozwól, aby cały pojemnik wysechł. Jeśli wysycha i traci liście, będą rosły nowe w ciągu kilku tygodni po rozpoczęciu podlewania.
Bezpośrednie słońce wytwarza najlepszy rozkwit, ale korona cierniowa przystosowana jest do średniego światła. Dawaj nawóz trzy razy w lecie.

Wszystkie wilczomlecze działają na skórę drażniąco. Dokładnie umyj ręce po dotykaniu.

 

Sukulenty

Eszeweria.

Tworzy płaskie, kwiatowe rozety z zaokrąglonymi krawędziami. Wzory kwitnienia są różne.Powinny wysychać pomiędzy podlewami, ponieważ nadmierne podlewanie powoduje gnicie. W okresie zimowym powinny mieć mniej wody. Choć wyglądają na twarde, mogą powstawać blizny, jeśli woda dotknie liści lub uderzy.

 

Sukulenty

Grubosz jajowaty

Jest starodawnym faworytem i tak łatwo się rozwija! Zajmuję Południową Afrykę, rośnie gęsty, błyszczący z zielonymi liśćmi, zabarwionymi czerwienią.Pozostawić do całkowitego wyschnięcia gleby między podlewaniami. Mimo, że niektórzy ogrodnicy lubią gdy liście tracą blask, są to oznaki, że może zacząć je gubić . Umierają od nadmiaru wody.W razie potrzeby przycinamy, aby zachować symetrię. Wystarczy odciąć gałąź lub liść i posadzić, aby utworzyć nowe rośliny.Dla architektonicznego wyglądu, niektórzy ogrodnicy ucinają wszystkie liście wzdłuż gęstych łodyg, pozostawiając je tylko na górze.

 

Sukulenty

Aloes zwyczajny

 Uzdrawiający sok tej znajomej rośliny leczniczej stosowany jest od wieków w leczeniu ran i oparzeń słonecznych. Jednakże ostre „zęby” wzdłuż marginesów liści mogą skaleczyć niczego nie podejrzewającego przechodnia, więc umieść je tam, gdzie nie można go przypadkowo dotknąć.

Pozwól, aby gleba wyschła między podlewaniem. Nie pozwól, aby roślina stała w wodzie. Nie stawiaj w bezpośrednim świetle słonecznym.  Unikaj nawożenia w zimie.

 

Sukulenty

Żyworódka omszona

Pochodzi z Madagaskaru, roślina jest uprawiana ściśle dla jej liści. Grube zielone liście pokryte są wykończone brązowymi lub rdzawymi włosami.Pozwól, aby górne warstwy gleby wyschły między podlewaniem.
Roślina ta rzadko wymaga pielęgnacji.

 

Sukulenty

Mamilaria

Tworzą grupę około 200 gatunków kaktusów kulistych, które należą do najczęściej spotykanych, rosnących w domu. Większość z nich pochodzi z Meksyku, gdzie rosną w pełnym słońcu. Może pozostać mały i może mieć postać pojedynczych kulek lub kępek, często kwitnących w pomieszczeniach.
Uważaj: kolce wyglądają delikatnie, ale mają zaczepione końce, które są trudne do wyciągnięcia ze skóry.Zapewnij mu największe możliwe światło i pozwól, aby gleba niemal całkowicie wyschła między podlewaniem.

Sukulenty

Nolina wygięta

Nie są w ogóle palmami, ale przypominają puszyste mopy zielonych liści na szczycie  pnia. Jej zbiornikiem do przechowywania wody jest spęczniała, bulwiasta podstawa tułowia, która nadaje roślinie imię: stopa słoniowa. Długie, czasami kręcone, liście przypominające paski, mają bardzo małą powierzchnię, aby tracić wilgoć.

Nie potrzebuje dużo podlewania. Pozwól, aby gleba prawie wyschła przed nawadnianiem, a jeśli to możliwe, zachowaj niską wilgotność. Stawiaj je w bezpośrednim słońcu, ale roślina dostosuje się też do średniego światła. Jeśli musi być trzymany w chłodzie, podlewaj go rzadziej.
Palmy powoli rosną, osiągając 12-20 stóp w pomieszczeniu.

 

Sukulenty

Sansewieria gwinejska

Opowieści o zapomnianych, martwych roślinach węża powracających do życia po podlewaniu. Długie, spiczaste liście rosną z wzorzystymi oznakami przypominającymi węża. Możesz pozostawić tę roślinę w donicy przez wiele lat, dzięki czemu kłącza mogą się rozmnażać.

Pozwól, aby gleba wyschła lekko pomiędzy podlewaniem. Toleruje niskie światło, ale rośnie najlepiej przy średnim lub dużym poziomie światła. Nie potrzebuje nawozu.

Dodaj komentarz