Możliwości wykorzystania juty do dekoracji

Możliwości wykorzystania juty do dekoracji

Możliwości wykorzystanie juty do dekoracji . Naturalna tkanina jutowa. Juta to nazwa włókien roślinnych, wytwarzanych z indyjskiego drzewa o łacińskiej nazwie Corchorus, Z włókien juty produkuje się charakterystyczne worki jutowe, ale również dywany, zasłony i inne tekstylia używane we wnętrzach, jak na przykład pokrycia mebli wypoczynkowych. Uniwersalny charakter juty sprawia, że jest to bardzo popularne włókno naturalne, obok bawełny o znaczeniu handlowym. Worki, torby do pakowania różnych produktów. Włókna jutowe są również wykorzystywane do wyrobu sznurków. Roślina juty, Corchorus , ma kulinarne zastosowania w niektórych częściach świata, na przykład w Nigerii, Ugandzie i na Filipinach, gdzie juty są używane jako część preparatów zupy.

Produkty uboczne młynów wykazują ograniczone zastosowania w przemyśle kosmetycznym, farmaceutycznym i lakierniczym. Być może największą zaletą juty jest jej 100-procentowy biodegradowalny charakter. W przeciwieństwie do włókien syntetycznych, juta jest tym bardziej bezpieczna dla środowiska, a zatem jej użycie musi być promowane w sposób ekologiczny, aby zmniejszyć zależność od światu od włókien syntetycznych.Jest to coraz bardziej rozpoznawany i pożądany materiał wykorzystywany w różnych dziedzinach .  Jest ich naprawdę wiele.  My skupimy się na jego zastosowaniu w dekorowaniu wnętrz i nie tylko. Nie dość ,że jest w 100% naturalny to wygląda przy tym bardzo ładnie i ciekawie a w połączeniu np. z koronką daje niesamowity efekt.Kilka Fajnych pomysłów na wykorzystanie jej poniżej :

Możliwości wykorzystania juty

 

 

3 Replies to “Możliwości wykorzystania juty do dekoracji”

  1. Podobają mi się takie dekoracje. Inspirujący wpis. 🙂

  2. Powiem, że bardzo podoba mi się juta jako materiał na dekoracje wszelkiej maści. Choć akurat bardziej mam tu na myśli sznurek jutowy, moim zdaniem stwarza bardzo ciekawe możliwości – zwłaszcza jak się chce zmienić wygląd wazonika na przykład albo doniczki. Sama w ten sposób przerobiłam doniczki gliniane jakie zalegały na strychu i dziś są bardzo ładne.

    1. Magda Rachwalska says: Odpowiedz

      Tak to prawda, można zrobić przepiękne rzecz przy użyciu tego materiału.Pozdrawiam.

Dodaj komentarz