Możliwości wykorzystania juty do dekoracji

Możliwości wykorzystania juty do dekoracji

Możliwości wykorzystanie juty do dekoracji . Naturalna tkanina jutowa. Juta to nazwa włókien roślinnych, wytwarzanych z indyjskiego drzewa o łacińskiej nazwie Corchorus, Z włókien juty produkuje się charakterystyczne worki jutowe, ale również dywany, zasłony i inne tekstylia używane we wnętrzach, jak na przykład pokrycia mebli wypoczynkowych. Uniwersalny charakter juty sprawia, że jest to bardzo popularne włókno naturalne, obok bawełny o znaczeniu handlowym. Worki, torby do pakowania różnych produktów. Włókna jutowe są również wykorzystywane do wyrobu sznurków. Roślina juty, Corchorus , ma kulinarne zastosowania w niektórych częściach świata, na przykład w Nigerii, Ugandzie i na Filipinach, gdzie juty są używane jako część preparatów zupy.

Produkty uboczne młynów wykazują ograniczone zastosowania w przemyśle kosmetycznym, farmaceutycznym i lakierniczym. Być może największą zaletą juty jest jej 100-procentowy biodegradowalny charakter. W przeciwieństwie do włókien syntetycznych, juta jest tym bardziej bezpieczna dla środowiska, a zatem jej użycie musi być promowane w sposób ekologiczny, aby zmniejszyć zależność od światu od włókien syntetycznych.Jest to coraz bardziej rozpoznawany i pożądany materiał wykorzystywany w różnych dziedzinach .  Jest ich naprawdę wiele.  My skupimy się na jego zastosowaniu w dekorowaniu wnętrz i nie tylko. Nie dość ,że jest w 100% naturalny to wygląda przy tym bardzo ładnie i ciekawie a w połączeniu np. z koronką daje niesamowity efekt.Kilka Fajnych pomysłów na wykorzystanie jej poniżej :

Możliwości wykorzystania juty

 

 

7 Replies to “Możliwości wykorzystania juty do dekoracji”

 1. Podobają mi się takie dekoracje. Inspirujący wpis. 🙂

 2. Powiem, że bardzo podoba mi się juta jako materiał na dekoracje wszelkiej maści. Choć akurat bardziej mam tu na myśli sznurek jutowy, moim zdaniem stwarza bardzo ciekawe możliwości – zwłaszcza jak się chce zmienić wygląd wazonika na przykład albo doniczki. Sama w ten sposób przerobiłam doniczki gliniane jakie zalegały na strychu i dziś są bardzo ładne.

  1. Magda Rachwalska says: Odpowiedz

   Tak to prawda, można zrobić przepiękne rzecz przy użyciu tego materiału.Pozdrawiam.

 3. Najbardziej lubię w jucie to, że kosztuje w sumie mało, a daje super opcje pod kątem robienia różnych dekoracji itp. Przykładowo ja na bazie liny jutowej zrobiłam bardzo ładne plecionki, które zawiesiłam na poręczy tarasu. Wnoszą taki trochę rustykalny eko akcent. Pozdrowienia dla Autorki świetnego bloga – zainspirował mnie już parę razy 🙂

  1. Magda Rachwalska says: Odpowiedz

   Zgadza się:) juta to świetny element dekoracyjny a także ekologiczny. Dziękuje i pozdrawiam!

 4. Ja uwielbiam liny jutowe! Są super do robienia dekoracji świątecznych i nie tylko. W ogrodzie latem mocujemy na nią hamak. Jest super wytrzymała i się nie strzępi. Jeszcze nie używałam juty w formie tkaniny ale coś czuję że to nieuniknione 🙂

 5. Dodałbym, że na przykład liny jutowe są świetnym sposobem na ozdobienie starej donicy lub wazonu. Wystarczy klej na gorąco i efekt może zaskoczyć 🙂 Pozdrawiam serdecznie.

Dodaj komentarz