Florystyczne inspiracje walentynkowe

Najmodniejsze bukiety w bieżącym roku

14 lutego to dzień w którym praca w kwiaciarniach aż wre.  Dobrze zapoznać się z najnowszymi trendami we florystyce, aby wyróżnić swoją kwiaciarnię pięknymi pracami. Kiedy wchodzi klient i prosi po prostu o ładny bukiet, florystka ma możliwość wykazania się i stworzenia czegoś, co na pewno spodoba się obdarowywanej osobie. Oczywistym jest fakt, że czasem ciężko wpasować się w gusta drugiej osoby, związane z kolorystyką czy tez gatunkiem kwiatów. Możemy na samym początku poprosić klienta o sugestię. Ostatecznie to my, florystki decydujemy o tym jak ma wyglądać bukiet. Dlatego też warto być na bieżąco i inspirować się różnymi pracami.

Standardowo na walentynki wykorzystywane są czerwone kwiaty, w szczególności róże. Nie ograniczajmy się jednak tylko do nich. Spokojnie można dodać parę kwiatów w innym kolorze, zieleni czy ciekawego papieru ozdobnego. Jest wiele kobiet, które lubią dostać kwiaty  walentynkowe, inne od tych powszechnych, czerwonych. Warto więc zasugerować klientowi inna kolorystykę o ile sam nie określi jego konkretnej barwy.

Wybrałam parę prostych, standardowych bukietów. Również kilka tych obszerniejszych i bogatszych w gatunki jak i kolorystykę . Podzilcie się proszę waszą opinią na ich temat. Miłego oglądania.

 

 

 

 

2 Replies to “Florystyczne inspiracje walentynkowe”

  1. Bardzo ładne bukiety. Będą dla mnie inspiracją przy tworzeniu własnych. Super wpis 🙂 Dobrze mieć również sprawdzoną hurtownie florystyczną z której możemy kupować materiały.

    1. Magda Rachwalska says: Odpowiedz

      Dobrze raz na jakiś czas nakarmić swój talent inspiracją. Dziękuje za komentarz.

Dodaj komentarz