Wiosenny bukiet z alstremerii

Wiosenny bukiet z alstremerii

Wiosna to cudowna pora roku. Czas kiedy przyroda budzi się do życia i cieszy nasze oczy soczystą zielenią. Także w nas budzi się wtedy energia do życia. Niech wiosna gości w waszych domach. Bukiety mogą powstawać nie tylko w kolorach typowych dla wiosny, ale także z odcieniach zieleni i jasnych tonów. Wszystkie kolory pastelowe także nawiązują do świeżości, z którą kojarzy się mam wiosna.

Wiosenny bukiet z alstremerii

Alstremeria pochodzi z Ameryki Południowej. Kwiat nazywany lilią peruwiańską lub lilią lnków, przypomina lilię w miniaturze. Alstremeria jest bardzo trwała rośliną, może stać w wazonie nawet dwa tygodnie. Uprawiana jest jako kwiat cięty i doniczkowy. Pięknie prezentuje się w bukietach wiosennych i letnich.
Alstremeria jest niezwykłą rośliną. Lancetowate liście wiją się dookoła łodygi. Na końcu łodygi można zaobserwować liczne odnogi wyrastające z jednego miejsca. Taka budowa wyróżnia roślinę na tle innych kwiatów. Budowa oraz szeroka paleta kolorystyczna sprawiają, że kwiat ten ma szerokie zastosowanie.

Alstremeria dzięki czystym, jasnym kolorom  pasuje na wiele okazji. Na rynek wprowadzone są także nowe formy kwiatu, w których szczególną uwagę należy zwrócić na jego rozmiar, wraz z odmianami podwójnymi. Alstremeria uprawia się w szklarniach, gdzie roślina rodzi gałązki przez kilka lat. Znacznie polepszyła się jej jakość. Kwiat ma mocniejszą łodygę, atrakcyjne zielone liście oraz jest trwalszy.

Alstremeria najlepiej lubi chłodne pomieszczenia. Kwiaty zakwitną naturalnie szybciej w ciepłym miejscu, w okolicy grzejników lub  wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Alstremerii, podobnie jak każdych innych kwiatów nie trzymaj w pobliżu owoców, ponieważ uwalniany przez nie etylen przyśpiesza ich gnicie.

Alstremeria żyje około 7 – 14 dni (w zależności od kraju sprzedaży, czasu transportu i przechowywania, podawania odżywek do kwiatów ciętych, ich świeżości oraz warunków panujących u nabywcy).

Wiosenny bukiet z alstremerii

One Reply to “Wiosenny bukiet z alstremerii”

  1. Wow! beautiful color flowers are shown above, i love them all and specially the spring season.

Dodaj komentarz