Sukulenty – prosty podarunek na dzień mamy

Sukulenty - prosty podarunek na dzień mamy

Dzień Matki to idealny czas, aby podziękować jej za cały trud i miłość jaką nam ofiarowała. Wspaniale jest móc podarować coś takiego w co i my włożymy trochę pracy i poświęcimy odrobinę swojego czasu.

Sukulenty – prosty podarunek na dzień mamy

Zamiast kupować w tym roku kwiaty dla mojej mamy, myślę, że fajnie byłoby zaskoczyć ją słodką kompozycją roślin. Hodowanie sukulentów jest łatwe i niezmiernie satysfakcjonujące. Z natury są wytrwałymi, energicznymi roślinami o niskim zapotrzebowaniu na wilgoć – ewoluowały, aby dobrze się rozwijać w najtrudniejszych warunkach na świecie, więc na ogół bardzo łatwo się nimi opiekować. W rzeczywistości kluczem do pięknego wyglądu sukulentów jest unikanie nadmiernego dbania o nie – nie radzą sobie zbyt dobrze, jeśli są nadmiernie podlewane i przekarmione. To czyni je idealnymi dla ogrodnika, który nie ma zbyt wiele czasu na pielęgnację roślin.Poniżej znajduje się parę pomysłów na doniczki z wykorzystaniem sukulentów, które szczególnie lubię, ponieważ nie tylko są ładne, ale także wymagają niewielkiego wkładu pracy.

 

Zrealizowanie tego pomysłu jest jeszcze prostsze jak się wydaje. Jeżeli  masz ograniczony fundusz, przeznaczony na prezent dla mamy to rozwiązanie jest tym bardziej idealne. W zależności od tego jaki wybierzesz model dla siebie, może on wiązać się z minimalnymi wydatkami i zadowalającym efektem.

Najprostszym a zarazem równie olśniewającym wyborem jest ten mały, uroczy podarunek. Wykonany jest z łatwo dostępnych materiałów takich jak:

– słoik (dowolny kształt, rozmiar, najlepiej przezroczysty aby uwydatnić urok jego zawartości)

– kamienie (możesz je zakupić jak i zebrać np. z plaży czy na spacerze)

– piasek

– ziemia

– sznurek

– dowolny sukulent bądź sukulenty

Sukulenty w szkle

Sukulenty w szkle są najbardziej efektowne, ponieważ wszystko co do niego włożymy, od samego dna naczynia, aż po górę samego kwiatu jest widoczne. Jego prostota i mieszanka różnorodnych kamieni i kolorów sprawią, że możemy patrzeć się na niego godzinami.

 

Sukulenty - prosty podarunek na dzień mamy

Sukulenty - prosty podarunek na dzień mamy Sukulenty - prosty podarunek na dzień mamy Sukulenty - prosty podarunek na dzień mamy

Sukulenty nie są wymagającymi kwiatami i zaadoptują się praktycznie w każdym środowisku. Jednak warto zadbać o to żeby posadzone były w ziemi lub mieszance ziemi i piachu.

Sukulenty w drewnie

Jeżeli nie jesteś zachwycony efektem sukulentów w szkle, kolejnym ciekawym sposobem na posadzenie tych niesamowitych kwiatów jest drewniana forma. W tym wypadku nie musimy zastanawiać się co i jak będzie wysypane na wysokości formy, ponieważ widzimy tylko wierz, na którym może być sama ziemia lub zakryta kamyczkami. Drewno fenomenalnie współgra z wyglądem sukulentów. Dla jeszcze bardziej ciekawego wyglądy dodajmy stojaczki ze świecami. Przy zgaszonym świetle stworzą cudowny klimat, oświetlając kwiaty poniżej.

 

Sukulenty - prosty podarunek na dzień mamy

Sukulenty - prosty podarunek na dzień mamy

 

Wiszące sukulenty

Wiszące sukulenty w kawałku przygotowanego wcześniej drewna. Jakże proste dzieło a dające tyle satysfakcji i radości. Tak jak w przykładzie powyżej, można połączyć  sukulenty w takim wydaniu razem ze świecami, które zawisną podobnie jak nasze roślinki.

 

Sukulenty - prosty podarunek na dzień mamy

 

Sukulenty w stole z palet

To dla Ciebie zbyt łatwe? Chcesz zrobić coś wyjątkowego, czego Twoja mama nie będzie chciała zrobić sama? Spróbuj wykonać drewniany stolik z sukulentami w nim. Jego wykonanie wymaga trochę więcej pracy, narzędzi i precyzji, jednak jeśli poświęcisz temu czas, zaskoczy Cię łatwość wykonania oraz fantastyczny efekt końcowy.

 

Sukulenty - prosty podarunek na dzień mamy

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz