Pielęgnacja storczyków

Pielęgnacja storczyków

Pielęgnacja storczyków

Pielęgnacja storczyków

Teraz, kiedy mam tę roślinę, co mam z nią zrobić?

Zobacz odpowiedzi na najbardziej popularne pytania dotyczące storczyków.

Jeśli jesteś gotowy, aby rozpocząć to wspaniałe hobby, mamy informacje potrzebne do utrzymania twoich storczyków w dobrym stanie, dzięki czemu będą one kwitnąć coraz lepiej  każdego roku!

Podlewanie

Stała wilgotność spowoduje gnicie korzeni, co pozostawia roślinę bez środków do przyjmowania pożywienia, które następnie powoduje opadanie liści i ostatecznie zabije roślinę. Jeśli nie masz pewności, czy nadszedł czas na nawadnianie, poczekaj jeszcze jeden dzień. Podlewaj swoja roślinę wczesnym rankiem. Jeśli twój dom jest bardzo ciepły lub ma niską wilgotność, najprawdopodobniej będziesz musiał częściej ją podlewać. Najlepszym miejscem do podlewania rośliny jest zlew kuchenny. Używaj letniej wody (nie używaj wody zmiękczonej lub destylowanej) i podlewaj rośliny przez około 15 sekund.Następnie pozwól wodzie spłynąć przez około 15 minut. Może wydawać się sucha, ale ma wystarczającą ilość wody. Po podlaniu rośliny należy ją umieścić tak, aby doniczka nie stała w wodzie. Niektórzy ludzie lubią kłaść doniczki na „tacach wilgotności” lub spodkach żwiru lub kamyków. Doniczkę umieszcza się na kamykach nad linią wody. Czynnośc ta sprawia to zapewnić, że podstawa garnka nie jest zanurzona w wodzie, zwiększa wilgotność rośliny i zapewnia pewną cyrkulację powietrza pod doniczką.

Odżywianie

Hodowcy sugerują stosowanie „zrównoważonego” nawozu, który obejmuje wszystkie „niezbędne pierwiastki śladowe”. Bez względu na to, jaki preparat wybierzesz, powinien zawierać niewielkie ilości mocznika lub nie zawierać go wcale. Wielu znawców zaleca odżywianie „słabo, raz na tydzień”, stosując rozcieńczony (1/4 ) nawóz za każdym razem, gdy je podlewasz, zamiast wlewać pełną dawkę raz w miesiącu. Ponadto najlepiej nie nawozić całkowicie suchej rośliny, ponieważ nawóz może spalić suche korzenie. Najpierw woda, a następnie roztwór nawozu.

Gdzie najlepiej położyć storczyka

Okna wychodzące na południe i wschód najlepiej sprawdzają się w ich przypadku. Zachodnie okna mogą być zbyt gorące po południu, a północne są zwykle zbyt ciemne. Zbyt duża ilość światła powoduje, że liście chorują na oparzenia słoneczne, więc może być konieczne ponowne ustawienie roślin w miarę zmian pór roku. Upewnij się, że liście nie dotykają szyby. Zimą w chłodnym klimacie liście dotykające szyby mogą zamarznąć.

Dlaczego storczyk nie kwitnie

Niewystarczające światło jest najczęstszą przyczyną niepowodzenia ponownego rozkwitu. Kolor liścia wskazuje, czy ilość światła jest odpowiednia.

 

2 Replies to “Pielęgnacja storczyków”

  1. FlowersAtelier says: Odpowiedz

    Nie zawsze prosta jest oprawa tych pięknych kwiatów, a ten artykuł na pewno jest bardzo pomocny. Super. 🙂

    1. Magda Rachwalska says: Odpowiedz

      Dziękuje! Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz