Maki

Kwiat Maku

Większość ludzi kojarzy maki, szczególnie czerwone maki z dniem 11 listopada. Czerwone maki są symbolem pamięci o żołnierzach, którzy zmarli w czasie wojny. Podczas I wojny światowej żołnierze walczyli na terenach Flandrii w Belgii. Pola Flandrii pokryto makami, które w wielu dziedzinach uważano za chwasty w Europie.

 

kwiat maku

 

Maki symbolizują również sen i śmierć. Sen, ponieważ wyciąg z kwiatu jest środkiem uspokajającym, a śmierć z powodu czerwonego koloru, który jest postrzegany jako reprezentujący krew.

kwiat maku

Płatki maku

Płatki maku są wyjątkowe. Każdy kwiat posiada od cztery do sześciu płatków, które wyglądają jak rozdrobnione papiery, wiele linii, zmarszczek i falistych krawędzi. Jest to spowodowane tym, że były one szczelnie trzymane w pąku, zanim pękły. Wyglądają tak delikatnie jak kwiaty papierowe.

 

kwiat maku

 

Kolory Kwiatu Maku

Zakres kolorów maku zaczyna się od czerwonego, plus wiele barw pomarańczy i żółtych, często jasnych tonów, do niektórych moich ulubionych,  odcieni kremu, blado różowego i brzoskwiniowego. Jak pięknie wyglądają wszystkie zebrane razem.

 

kwiat maku

Maki na wesela

Nadają się do występowania w przepięknym bukiecie ślubnych kwiatów, jak ten boski klasyczny przykład autorstwa Pat’s Floral Designs.

 

kwiat maku

 

Kwitnie również dobrze w ogrodach. Mają dzikie i beztroskie łodygi, które krzywią się i zginają, są idealne do tego właśnie „wzbogaconego” wyglądu. Uwielbiam kombinację tych bladych odcieni maku z lawendą i różami.

 

kwiat maku

 

FH Weddings & Events wybrały interesujące kombinacje jasnych kolorów maku pomarańczowego z protezą królewską, i różyczkami. Maki robią oszałamiający efekt, ale uważaj, ich płatki są delikatne i mogą zostać zmiażdżone pierwszym gratulacyjnym uściskiem po powiedzeniu „tak”.

 

kwiat maku

 

Sztuka z naturą charakteryzuje się grupą maku , jaskierem i  różami w ich dzikiej swobodnie płynącej kwiatowej konstrukcji. Lżejsze odcienie zieleni barwnych liści podkreślają równowagę i żywe żółte kolory maku.

 

kwiat maku

 

Maki mają zazwyczaj krótkie i średnie łodygi, dlatego najlepiej je stosować w małych i średnich naczyniach . Paleta kolorów o gorącej purpurze i żywej pomarańczy pięknie uzupełnia jasne grupy maków na stole. Piękny i świąteczny projekt autorstwa Victoria Cameron.

 

kwiat maku

 

Dodaj komentarz