Jak zrobić mały, poręczy bukiecik

Jak zrobić mały, poręczy bukiecik

 

Przygotowanie ręcznie wiązanego bukietu jest procesem metodycznym. Jeśli dodasz grupy kwiatów w tej samej kolejność lub łodygę liścia, upewnij się, że nie będziesz umieszczać tych samych kwiatów obok siebie. Punkt wiążący określa rozmiar bukietu: jeśli trzymasz łodygi w dół, układ będzie luźniejszy, a łodygi będą dłuższe. Nieco wyższy punkt wiązania – trzymający kilka kwiatów w połowie drogi do dwóch trzecich w górę ich łodygi – stworzy bardziej zwarty bukiet, jak wykazano tutaj.

Potrzebne materiały:

-rafia lub sznurek ogrodowy
-nożyczki kwiaciarni
-liście
-kwiaty (5 rodzajów)

 

Zbieraj swoje materiały

Wybierz 3-6 łodyg każdy z pięciu różnych odmian kwiatów i 15 łodyg liści.

Sortuj kwiaty na poszczególne gatunki, dzięki czemu można wyraźnie zobaczyć kolory i rozmiary różnych głów kwiatowych.

W pobliżu umieść sznurek rafia lub ogrodowy oraz nożyczki .

Wybierz kwiat na środek bukietu.

To powinno być coś dość dużego. W tym przypadku różowa róża jest idealnym wyborem. Dodaj 3-4 łodygi liści w kręgu wokół pierwszego kwiatu.

Dodaj drugi kwiat

Wybierz inny rodzaj kwiatu i włóż go do grona w miejscu, w którym znajduje się kciuk. Włóż łodygę pod kątem, tak aby koniec trzonu skierowany był w stronę ciała, a głowa kwiatu odchylona od ciebie.

 

Kontynuuj dodawanie kwiatów

Umieść jeden z pozostałych kwiatów wokół liści, obracając  lekko w tym samym kierunku po dodaniu każdego. Kwiaty powinny, podobnie jak pierwsza róża, usiąść nieco niżej niż końce liści.

Zobacz bukiet z góry

Spójrz na szczyt bukietu, aby sprawdzić położenie kwiatów i równowagę kolorów. Rozmieść kolejną sekwencję kwiatów nieco niższymi wokół boków, aby rozpocząć kształtowanie kopuły. Użyj pozostałych kwiatów i liści, wędrując po tych łodygach które już masz .

Zabezpiecz bukiet rafią lub sznurkiem

Wokół wierzchołka wiążącego punktu – bezpośrednio nad twoją ręką – owiń rafiąi lub sznurkiem ogrodowym kilka razy i mocno zawiąż końce , aby zabezpieczyć wiązkę. Usuń nadmiar rafii.

Przytnij końce

Przytnij końce łodygi w poprzek, aby wiązka mogła stać pionowo w wazonie, a wszystkie łodygi były w wodzie.

Dobrze zorganizowany, bezpiecznie związany bukiet powinien być w stanie stać bez pomocy, gdyż spiralne łodygi zapewniają stabilność. Umieść bukiet w wazonie lub, jeśli jest to prezent dla kogoś, trzymaj go w świeżej, zimnej wodzie.

2 Replies to “Jak zrobić mały, poręczy bukiecik”

  1. Piękne inspiracje jak zawsze 🙂

  2. piękny bukiet!

Dodaj komentarz