Zielone obrazy z mchu: czyli natura w ramie

Zielone obrazy z mchu :czyli natura w ramie

Rośliny wewnętrzne odgrywają dużą rolę w projektowaniu wnętrz. I dla każdego bez przestrzeni na świeżym powietrzu, rośliny wewnętrzne są sposobem na pozostanie w kontakcie z naturą. Życie z roślinami wewnętrznymi jest sposobem na stworzenie bardziej uspokajającego i naturalnego środowiska w domu lub w miejscu pracy, co może być korzystne dla Twojego umysłu, zdrowia i ogólnego samopoczucia.

Ten projekt jest idealną okazją do wyjęcia tej zapomnianej ramy, która od kilku lat leży w magazynie lub garażu. Jeśli rama nie ma już tylnego mocowania, przymocuj ją do kawałka drewna wyciętego do rozmiaru i przyklej go do tylnej części ramy za pomocą kleju . Oprócz ramy i wysuszonego mchu, potrzebny będzie również pistolet na klej i iskierki kreatywności. Zakończony projekt ma ten sam efekt jak żywy mur mchu. Dodane elementy wzbogacają sadzenie w skomplikowany i wizualnie piękny krajobraz gwarantujący, że pojawią się pytania: „Czy to jest prawdziwe?”

 Materiały:
 • wybrany mech (do kupienia w sklepach florystycznych i internecie)
 • rama do zamocowania i wyeksponowania całości
 • płyta korkowa jako materiał do mocowania mchu
 • klej florystyczny oraz klej polimerowy
 • taśma dwustronna – mocowanie korka do ramy

Z płyty korkowej grubości 3 mm wycinam pożądany kształt.. Przyklejam korek do szklanej ramy: taśma dwustronna dla podtrzymania i klej polimerowy.Za pomocą kleju florystycznego zaczynam przyklejać mech do podkładki korkowej.Mech mocuję warstwami w różnych kierunkach, żeby dobrze wyglądało z każdej strony.

Sposób wykonania i efekt końcowy zależy tylko od Ciebie. Oto kilka zdjęć przykładowych :

Zielone obrazy z mchu

Zielone obrazy z mchu

Zielone obrazy z mchu

Zielone obrazy z mchu

Zielone obrazy z mchu

4 Replies to “Zielone obrazy z mchu: czyli natura w ramie”

 1. Czy ten mech się podlewa czy utrzymuje w takiej zasuszonej formie? Widzę też paprocie. O ile mech może wyglądać ładnie w formie zasuszonej to nie wyobrażam sobie paprotki. Czy to już wówczas inna forma sadzenia?

  1. Magda Rachwalska says: Odpowiedz

   Zależy co się wybierze. Polecam sztuczny mech który wyglądem nie odbiega wiele od żywego.

 2. Czy musi być przyklejany do korka czy inne podłoże, np tektura też da radę?

  1. Myślę,że sztuczny mech można przykleić również do tektury, jednak nie próbowałam osobiście.

Dodaj komentarz