Zielone obrazy z mchu: czyli natura w ramie

Zielone obrazy z mchu :czyli natura w ramie

Rośliny wewnętrzne odgrywają dużą rolę w projektowaniu wnętrz. I dla każdego bez przestrzeni na świeżym powietrzu, rośliny wewnętrzne są sposobem na pozostanie w kontakcie z naturą. Życie z roślinami wewnętrznymi jest sposobem na stworzenie bardziej uspokajającego i naturalnego środowiska w domu lub w miejscu pracy, co może być korzystne dla Twojego umysłu, zdrowia i ogólnego samopoczucia.

Ten projekt jest idealną okazją do wyjęcia tej zapomnianej ramy, która od kilku lat leży w magazynie lub garażu. Jeśli rama nie ma już tylnego mocowania, przymocuj ją do kawałka drewna wyciętego do rozmiaru i przyklej go do tylnej części ramy za pomocą kleju . Oprócz ramy i wysuszonego mchu, potrzebny będzie również pistolet na klej i iskierki kreatywności. Zakończony projekt ma ten sam efekt jak żywy mur mchu. Dodane elementy wzbogacają sadzenie w skomplikowany i wizualnie piękny krajobraz gwarantujący, że pojawią się pytania: „Czy to jest prawdziwe?”

 Materiały:
 • wybrany mech (do kupienia w sklepach florystycznych i internecie)
 • rama do zamocowania i wyeksponowania całości
 • płyta korkowa jako materiał do mocowania mchu
 • klej florystyczny oraz klej polimerowy
 • taśma dwustronna – mocowanie korka do ramy

Z płyty korkowej grubości 3 mm wycinam pożądany kształt.. Przyklejam korek do szklanej ramy: taśma dwustronna dla podtrzymania i klej polimerowy.Za pomocą kleju florystycznego zaczynam przyklejać mech do podkładki korkowej.Mech mocuję warstwami w różnych kierunkach, żeby dobrze wyglądało z każdej strony.

Sposób wykonania i efekt końcowy zależy tylko od Ciebie. Oto kilka zdjęć przykładowych :

Zielone obrazy z mchu

Zielone obrazy z mchu

Zielone obrazy z mchu

Zielone obrazy z mchu

Zielone obrazy z mchu

2 Replies to “Zielone obrazy z mchu: czyli natura w ramie”

 1. Czy ten mech się podlewa czy utrzymuje w takiej zasuszonej formie? Widzę też paprocie. O ile mech może wyglądać ładnie w formie zasuszonej to nie wyobrażam sobie paprotki. Czy to już wówczas inna forma sadzenia?

  1. Magda Rachwalska says: Odpowiedz

   Zależy co się wybierze. Polecam sztuczny mech który wyglądem nie odbiega wiele od żywego.

Dodaj komentarz