Prasowane kwiaty na obudowie telefonu

Kocham kwiaty – w moim mieszkaniu, na biurku lub jako wzór na mojej bluzce. Prasowanie świeżych kwiatów jest świetnym sposobem na zachowanie ich naturalnego piękna, a dekorując obudowę telefonu nimi, możesz zaprezentować swoje żywe kolory i dodać trochę natury do zwykłego gadżetu.

Możesz robić własne prasowane kwiaty umieszczając je w dużej książce, jak encyklopedia czy książka telefoniczna. Jeśli naciskasz  kwiaty, pamiętaj, że czas schnięcia trwa chwilę – zwykle minimum siedem dni.

obudowa telefonu z prasowanych kwiató

 

Będziesz potrzebować:
Prasowane suszone kwiaty
Płaska, biała obudowa
Klej rzemieślniczy
Płaska i równa powierzchnia do pracy
Taśma
Nożyczki
Pergamin
Linijka
Marker permanentny cienkowarstwowy
Czasomierz
2 plastikowe kubki
2 drewniane rzemiosła
Żywica epoksydowa o czystości 50/50
Aceton (lub zmywacz do paznokci z acetonem)
Patyczki
Brokat (opcjonalnie)

Krok 1: Rozmieść kwiaty

obudowa telefonu z prasowanych kwiató

Aby rozpocząć, umieścić prasowane kwiaty wg swojego uznania i baw się różnymi kwiatami. Jeśli chcesz dodać wiele kwiatów do swojej obudowy, upewnij się, że nie są one grubsze niż około 1,5 mm ,gdyż nie będziesz w stanie prawidłowo pokryć obudowy w żywicy. Pamiętaj, że Twoje prasowane kwiaty staną się lekko przeświecające, gdy zostaną pokryte żywicą, a zatem lśniące kwiaty w ciemniejszych kolorach najlepiej się sprawdzą. Gdy znajdziesz jakiś układ, którego chcesz, zrób zdjęcie w celu późniejszego wykorzystania.

obudowa telefonu z prasowanych kwiató

obudowa telefonu z prasowanych kwiató

Usuń kwiaty z pudełka i odłóż je na bok. Nanieś niewielką ilość kleju na największy kwiat i dokładnie przyklej go do obudowy. Postępuj zgodnie z resztą kwiatów, dopóki Twój układ nie zostanie zakończony.

Krok 2: Przygotuj żywicę

Upewnij się, że jesteś w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Przetnij papier pergaminowy o długości 2 stóp (około 60 cm) nożyczkami i przyklej go do płaskiej powierzchni roboczej. Weź żywicę i dokładnie przeczytaj wskazówki. (Uwaga: jeśli wskazówki dotyczące żywicy różnią się od poniższych czynności, pamiętaj, aby postępować zgodnie z instrukcjami dotyczącymi żywicy !)

obudowa telefonu z prasowanych kwiató

Połóż linijkę wewnątrz plastikowego kubka i zaznaczyć linie  za pomocą cienkiego markera. Twój pierwszy znak będzie na 3/8 cala, a drugi będzie na 3/4 cala.

obudowa telefonu z prasowanych kwiató

Ustaw czasomierz na2 minuty i przygotuj  mix. Powoli wlewaj żywicę do filiżanki do linii 3/8 cala. Pamiętaj, że dokładne polewanie ma decydujące znaczenie, więc nie nalewaj zbyt obfite. Następnie, powoli wlej utwardzacz na 3/4 calową linię, upewniając się, że nie przejdzie.

 

obudowa telefonu z prasowanych kwiató

Uruchom czasomierz i mieszaj zawartość kubka przy użyciu łopatki przez 2 minuty. Nie przejmuj się, jeśli zobaczysz w kubku dużo pęcherzyków – znikną później. Gdy zegar zgaśnie, umieść drugi plastikowy kubek na powierzchni roboczej i przygotuj gotowy do mieszania drugi nieużywany klej. Opcjonalnie: jeśli chcesz dodać brokat , posyp trochę do mieszanki teraz.

obudowa telefonu z prasowanych kwiató

 

Następnie ustaw czasomierz na 1 minutę i włóż  zawartość pierwszej filiżanki do drugiej filiżanki. Kontynuuj mieszanie, aż zgaśnie minutnik. Pozostaw żywicę przez 5 min

Krok 3: Dodaj żywicę do obudowy

obudowa telefonu z prasowanych kwiató

Powoli wlewaj niewielką ilość świeżo mieszanej żywicy na środek Twojej obudowy. Zawsze lepiej być ostrożnym i dodać zbyt mało żywicy niż za dużo.

 

obudowa telefonu z prasowanych kwiató

 

Rozprowadź żywicę blisko krawędzi twojej obudowy, używając  kijka. Upewnij się, że żywica nie przekracza krawędzi. Dodaj więcej żywicy w razie potrzeby, aż cała powierzchnia i wszystkie kwiaty zostaną pokryte. Lekko uderzaj w pęcherzyki, które pojawiają się na powierzchni, aby pomóc im zniknąć.

obudowa telefonu z prasowanych kwiatów

Umieść obudowę na papierze pergaminowym i przyglądaj się jej, gdy wysycha (około jednej do dwóch godzin). Jeśli żywica jst rozlane na krawędziach, zanurz końcówce patyczka w acetonie i wyczyść do czysta.

obudowa telefonu z prasowanych kwiatów

Gdy Twoja pierwsza warstwa żywicy wyschnie, zbadaj swoją pracę, aby upewnić się, że wszystkie kwiaty zostały prawidłowo pokryte.W razie potrzeby dodaj drugą warstwę żywicy.

 

Dodaj komentarz